22:23
20/06/2024
Search
Close this search box.

NEWSLETTER

Eγγραφείτε στο newsletter και μάθετε πρώτοι όλα τα νέα της επικαιρότητας.
*Θα χρησιμοποιηθεί σύμφωνα με την πολιτική απορρήτου μας
22:23
20/06/2024
Search
Close this search box.

NEWSLETTER

Eγγραφείτε στο newsletter και μάθετε πρώτοι όλα τα νέα της επικαιρότητας.
*Θα χρησιμοποιηθεί σύμφωνα με την πολιτική απορρήτου μας

Μουντιάλ 2022: Το πανόραμα της φάσης των ομίλων

Όσα έγιναν στους σημερινούς αγώνες του Μουντιάλ 2022 / Φωτογραφία: EPA

Όσα έγιναν στους σημερινούς αγώνες του Μουντιάλ 2022 / Φωτογραφία: EPA

28.11.2022
23:30
Τελευταία ενημέρωση: 29/11/2022 • 10:23
Δείτε το πανόραμα της φάσης των ομίλων του Μουντιάλ 2022

Με τέσσερις αναμετρήσεις ολοκληρώθηκε η 2η αγωνιστική στο Μουντιάλ 2022!

Στο πρώτο χρονικά ματς Καμερούν και Σερβία χάρισαν μια μοναδική αναμέτρηση με διακυμάνσεις και αγωνία μέχρι τέλους, με τις δυο ομάδες να μένουν στο 3-3.

Λίγο αργότερα, παρόμοιο φοβερό ματς έγινε ανάμεσα σε Νότια Κορέα και Γκάνα, με τους Αφρικανούς να επικρατούν με 2-3.

Με γκολ του Κασεμίρο, η Βραζιλία κέρδισε δύσκολα την Ελβετία 1-0 και εξασφάλισε από απόψε την πρόκρισή της.

Στο βραδινό ματς, η Πορτογαλία κέρδισε με 2-0 την Ουρουγουάη και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Μουντιάλ 2022.

Το πανόραμα του Μουντιάλ 2022

Η ΦΑΣΗ ΤΩΝ ΟΜΙΛΩΝ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Κυριακή 20 Νοεμβρίου

  • Al-Bayt, Al Khor: Κατάρ – Εκουαδόρ 0-2 (1ος Όμιλος)

Δευτέρα 21 Νοεμβρίου

  • Khalifa, Ντόχα: Αγγλία – Ιράν 6-2 (1ος όμιλος)
  • Al-Thumama, Ντόχα: Σενεγάλη – Ολλανδία 0-2 (1ος όμιλος)
  • Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan: ΗΠΑ – Ουαλία 1-1 (2ος όμιλος)

Τρίτη 22 Νοεμβρίου

  • Lusail, Lusail: Αργεντινή – Σαουδική Αραβία 1-2 (3ος όμιλος )
  • Education City, Ντόχα: Δανία – Τυνησία 0-0 (4ος όμιλος)
  • 974 Stadium, Ντόχα: Μεξικό – Πολωνία 0-0 (3ος όμιλος)
  • Al-Janoub, Al-Wakrah: Γαλλία – Αυστραλία 4-1 (4ος όμιλος)

Τετάρτη 23 Νοεμβρίου

  • Al-Bayt, Al-Khor: Μαρόκο – Κροατία 0-0 (6ος όμιλος)
  • Khalifa, Ντόχα: Γερμανία – Ιαπωνία 1-2 (5ος όμιλος )
  • Al-Thumama, Ντόχα: Ισπανία – Κόστα Ρίκα 7-0 (5ος όμιλος)
  • Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan: Βέλγιο – Καναδάς 1-0 (6ος όμιλος)

Πέμπτη 24 Νοεμβρίου

  • Al-Janoub, Al-Wakrah: Ελβετία – Καμερούν 1-0 (7ος όμιλος)
  • Education City, Ντόχα: Ουρουγουάη – Νότια Κορέα 0-0 (8ος όμιλος)
  • 974 Stadium: Πορτογαλία – Γκάνα 3-2 (8ος όμιλος)
  • Lusail, Lusail: Βραζιλία – Σερβία 2-0 (7ος όμιλος)

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Παρασκευή 25 Νοεμβρίου

  • Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan: Ουαλία – Ιράν 0-2
  • Al-Thumama, Ντόχα: Κατάρ – Σενεγάλη 1-3
  • Khalifa, Ντόχα: Ολλανδία – Εκουαδόρ 1-1
  • Al-Bayt, Al-Khor: Αγγλία – ΗΠΑ 0-0

Σάββατο 26 Νοεμβρίου

  • Al-Janoub, Al-Wakrah: Τυνησία – Αυστραλία 0-1 (4ος όμιλος)
  • Education City, Ντόχα: Πολωνία – Σαουδική Αραβία 2-0 (3ος όμιλος)
  • 974 Stadium: Γαλλία – Δανία 2-1 (4ος όμιλος)
  • Lusail, Lusail: Αργεντινή – Μεξικό 2-0 (3ος όμιλος)

Κυριακή 27 Νοεμβρίου

  • Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan: Ιαπωνία – Κόστα Ρίκα 0-1 (5ος όμιλος)
  • Al-Thumama, Ντόχα: Βέλγιο – Μαρόκο 0-2 (6ος όμιλος)
  • Khalifa, Ντόχα: Κροατία – Καναδάς 4-1 (6ος όμιλος)
  • Al-Bayt, Al-Khor: Ισπανία – Γερμανία 1-1 (5ος όμιλος)

Δευτέρα 28 Νοεμβρίου

  • Al-Janoub, Al-Wakrah: Καμερούν – Σερβία 3-3 (7ος όμιλος )
  • Education City, Ντόχα: Νότια Κορέα – Γκάνα 2-3 (8ος όμιλος)
  • 974 Stadium, Ντόχα: Βραζιλία – Ελβετία 1-0 (7ος όμιλος)
  • Lusail, Lusail: Πορτογαλία – Ουρουγουάη 2-0 (8ος όμιλος)

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Τρίτη 29 Νοεμβρίου

  • Khalifa, Ντόχα: Εκουαδόρ – Σενεγάλη (1ος όμιλος – 17:00, ΑΝΤ1+)
  • Al-Bayt, Al-Khor: Ολλανδία – Κατάρ (1ος όμιλος – 17:00, ΑΝΤ1)
  • Al-Thumama, Ντόχα: Ιράν – ΗΠΑ (2ος όμιλος – 21:00, ΑΝΤ1+)
  • Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan: Ουαλία – Αγγλία (2ος όμιλος – 21:00, ΑΝΤ1)

Τετάρτη 30 Νοεμβρίου

  • Al-Janoub, Al-Wakrah: Αυστραλία – Δανία (4ος όμιλος – 17:00, ΑΝΤ1+)
  • Education City, Ντόχα: Τυνησία – Γαλλία (4ος όμιλος – 17:00, ΑΝΤ1)
  • 974 Stadium, Ντόχα: Πολωνία – Αργεντινή (3ος όμιλος – 21:00, ΑΝΤ1)
  • Lusail, Lusail: Σαουδική Αραβία – Μεξικό (3ος όμιλος – 21:00, ΑΝΤ1+)

Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου

  • Al-Thumama, Ντόχα: Καναδάς – Μαρόκο (6ος όμιλος – 17:00, ΑΝΤ1+)
  • Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan: Κροατία – Βέλγιο (6ος όμιλος – 17:00, ΑΝΤ1)
  • Khalifa, Ντόχα: Ιαπωνία – Ισπανία (5ος όμιλος – 21:00, ΑΝΤ1)
  • Al-Bayt, Al-Khor: Κόστα Ρίκα – Γερμανία (5ος όμιλος – 21:00, ΑΝΤ1+)

Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου

  • Al-Janoub, Al-Wakrah: Γκάνα – Ουρουγουάη (8ος όμιλος – 17:00, ΑΝΤ1)
  • Education City, Ντόχα: Νότια Κορέα – Πορτογαλία (8ος όμιλος – 17:00, ΑΝΤ1+)
  • 974 Stadium: Σερβία – Ελβετία (7ος όμιλος – 21:00, ΑΝΤ1+)
  • Lusail, Lusail: Καμερούν – Βραζιλία (7ος όμιλος – 21:00, ΑΝΤ1)

Η ΦΑΣΗ ΤΩΝ «16»

Σάββατο 3 Δεκεμβρίου

  • (49) Khalifa, Ντόχα: 1Α – 2Β (17:00, ANT1+)
  • (50) Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan: 1C – 2D (21:00, ANT1)

Κυριακή 4 Δεκεμβρίου

  • (52) Al-Thumama, Ντόχα: 1D – 2C (17:00, ANT1+)
  • (51) Al-Bayt, Al-Khor: 1B – 2A (21:00, ΑΝΤ1)

Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου

  • (53) Al-Janoub, Al-Wakrah: 1Ε – 2F (17:00, ANT1+)
  • (54) 974 Stadium, Ντόχα: 1G – 2H (21:00, ANT1)

Τρίτη 6 Δεκεμβρίου

  • (55) Education City, Ντόχα: 1F – 2E (17:00, ANT1+)
  • (56) Lusail, Lusail: 1H – 2G (21:00, ANT1)

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

Παρασκευή 9 Δεκεμβρίου

  • (58) Education City, Ντόχα: Νικητής 53 – Νικητής 54 (17:00, ΑΝΤ1)
  • (57) Lusail, Lusail: Νικητής 49 – Νικητής 50 (21:00, ΑΝΤ1)

Σάββατο 10 Δεκεμβρίου

  • (60) Al-Thumama, Ντόχα: Νικητής 55 – Νικητής 56 (17:00, ΑΝΤ1)
  • (69) Lusail, Lusail: Νικητής 51 – Νικητής 52 (21:00, ΑΝΤ1)

ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

Τρίτη 13 Δεκεμβρίου

  • Lusail, Lusail: Νικητής 57 – Νικητής 58 (21:00, ΑΝΤ1)

Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου

  • Al-Bayt, Al-Khor: Νικητής 59 – Νικητής 60 (21:00, ΑΝΤ1)

ΤΕΛΙΚΟΙ

Σάββατο 17 Δεκεμβρίου

  • Khalifa, Ντόχα: Μικρός Τελικός (17:00, ΑΝΤ1)

Κυριακή 18 Δεκεμβρίου

  • Lusail, Lusail: Τελικός (17:00, ΑΝΤ1)



ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ

Αναζήτηση