Quantcast
23:39
01/02/2023
Greece

NEWSLETTER

Eγγραφείτε στο newsletter και μάθετε πρώτοι όλα τα νέα της επικαιρότητας.
*Θα χρησιμοποιηθεί σύμφωνα με την πολιτική απορρήτου μας
23:39
01/02/2023
Please set Weather API key before using this widget.

NEWSLETTER

Eγγραφείτε στο newsletter και μάθετε πρώτοι όλα τα νέα της επικαιρότητας.
*Θα χρησιμοποιηθεί σύμφωνα με την πολιτική απορρήτου μας

Μουντιάλ 2022: Το πανόραμα της φάσης των «16»

Το Μαρόκο στους «8» του Μουντιάλ 2022 / Φωτογραφία: ΕΡΑ

Το Μαρόκο στους «8» του Μουντιάλ 2022 / Φωτογραφία: ΕΡΑ

06.12.2022
23:56
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email
Τελευταία ενημέρωση: 07/12/2022 • 10:43
Τι έγινε στα σημερινά ματς της φάσης των «16» του Μουντιάλ 2022

Με δυο αναμετρήσεις ολοκληρώθηκε η φάση των «16» στο Μουντιάλ 2022.

Στο πρώτο χρονικά παιχνίδι, το Μαρόκο έκανε την μεγάλη έκπληξη της διοργάνωσης καθώς απέκλεισε την Ισπανία στην διαδικασία των πέναλτι.

Στο δεύτερο παιχνίδι της ημέρας, η Πορτογαλία ήταν ασταμάτητη και διέλυσε με 6-1 την Ελβετία και προκρίθηκε στα προημιτελικά του Μουντιάλ 2022.

Το πανόραμα του Μουντιάλ 2022

Η ΦΑΣΗ ΤΩΝ ΟΜΙΛΩΝ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Κυριακή 20 Νοεμβρίου

  • Al-Bayt, Al Khor: Κατάρ – Εκουαδόρ 0-2 (1ος Όμιλος)

Δευτέρα 21 Νοεμβρίου

  • Khalifa, Ντόχα: Αγγλία – Ιράν 6-2 (1ος όμιλος)
  • Al-Thumama, Ντόχα: Σενεγάλη – Ολλανδία 0-2 (1ος όμιλος)
  • Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan: ΗΠΑ – Ουαλία 1-1 (2ος όμιλος)

Τρίτη 22 Νοεμβρίου

  • Lusail, Lusail: Αργεντινή – Σαουδική Αραβία 1-2 (3ος όμιλος )
  • Education City, Ντόχα: Δανία – Τυνησία 0-0 (4ος όμιλος)
  • 974 Stadium, Ντόχα: Μεξικό – Πολωνία 0-0 (3ος όμιλος)
  • Al-Janoub, Al-Wakrah: Γαλλία – Αυστραλία 4-1 (4ος όμιλος)

Τετάρτη 23 Νοεμβρίου

  • Al-Bayt, Al-Khor: Μαρόκο – Κροατία 0-0 (6ος όμιλος)
  • Khalifa, Ντόχα: Γερμανία – Ιαπωνία 1-2 (5ος όμιλος )
  • Al-Thumama, Ντόχα: Ισπανία – Κόστα Ρίκα 7-0 (5ος όμιλος)
  • Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan: Βέλγιο – Καναδάς 1-0 (6ος όμιλος)

Πέμπτη 24 Νοεμβρίου

  • Al-Janoub, Al-Wakrah: Ελβετία – Καμερούν 1-0 (7ος όμιλος)
  • Education City, Ντόχα: Ουρουγουάη – Νότια Κορέα 0-0 (8ος όμιλος)
  • 974 Stadium: Πορτογαλία – Γκάνα 3-2 (8ος όμιλος)
  • Lusail, Lusail: Βραζιλία – Σερβία 2-0 (7ος όμιλος)

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Παρασκευή 25 Νοεμβρίου

  • Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan: Ουαλία – Ιράν 0-2
  • Al-Thumama, Ντόχα: Κατάρ – Σενεγάλη 1-3
  • Khalifa, Ντόχα: Ολλανδία – Εκουαδόρ 1-1
  • Al-Bayt, Al-Khor: Αγγλία – ΗΠΑ 0-0

Σάββατο 26 Νοεμβρίου

  • Al-Janoub, Al-Wakrah: Τυνησία – Αυστραλία 0-1 (4ος όμιλος)
  • Education City, Ντόχα: Πολωνία – Σαουδική Αραβία 2-0 (3ος όμιλος)
  • 974 Stadium: Γαλλία – Δανία 2-1 (4ος όμιλος)
  • Lusail, Lusail: Αργεντινή – Μεξικό 2-0 (3ος όμιλος)

Κυριακή 27 Νοεμβρίου

  • Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan: Ιαπωνία – Κόστα Ρίκα 0-1 (5ος όμιλος)
  • Al-Thumama, Ντόχα: Βέλγιο – Μαρόκο 0-2 (6ος όμιλος)
  • Khalifa, Ντόχα: Κροατία – Καναδάς 4-1 (6ος όμιλος)
  • Al-Bayt, Al-Khor: Ισπανία – Γερμανία 1-1 (5ος όμιλος)

Δευτέρα 28 Νοεμβρίου

  • Al-Janoub, Al-Wakrah: Καμερούν – Σερβία 3-3 (7ος όμιλος )
  • Education City, Ντόχα: Νότια Κορέα – Γκάνα 2-3 (8ος όμιλος)
  • 974 Stadium, Ντόχα: Βραζιλία – Ελβετία 1-0 (7ος όμιλος)
  • Lusail, Lusail: Πορτογαλία – Ουρουγουάη 2-0 (8ος όμιλος)

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Τρίτη 29 Νοεμβρίου

  • Khalifa, Ντόχα: Εκουαδόρ – Σενεγάλη 1-2 (1ος όμιλος)
  • Al-Bayt, Al-Khor: Ολλανδία – Κατάρ 3-0 (1o όμιλος)
  • Al-Thumama, Ντόχα: Ιράν – ΗΠΑ 0-1 (2ος όμιλος)
  • Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan: Ουαλία – Αγγλία 0-3 (2ος όμιλος)

Τετάρτη 30 Νοεμβρίου

  • Al-Janoub, Al-Wakrah: Αυστραλία – Δανία 1-0 (4ος όμιλος)
  • Education City, Ντόχα: Τυνησία – Γαλλία 1-0 (4ος όμιλος)
  • 974 Stadium, Ντόχα: Πολωνία – Αργεντινή 0-2 (3ος όμιλος)
  • Lusail, Lusail: Σαουδική Αραβία – Μεξικό 1-2 (3ος όμιλος)

Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου

  • Al-Thumama, Ντόχα: Καναδάς – Μαρόκο 1-2 (6ος όμιλος)
  • Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan: Κροατία – Βέλγιο 0-0 (6ος όμιλος)
  • Khalifa, Ντόχα: Ιαπωνία – Ισπανία 2-1 (5ος όμιλος)
  • Al-Bayt, Al-Khor: Κόστα Ρίκα – Γερμανία 2-4 (5ος όμιλος)

Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου

  • Al-Janoub, Al-Wakrah: Γκάνα – Ουρουγουάη 0-2 (8ος όμιλος)
  • Education City, Ντόχα: Νότια Κορέα – Πορτογαλία 2-1 (8ος όμιλος)
  • 974 Stadium: Σερβία – Ελβετία 2-3 (7ος όμιλος)
  • Lusail, Lusail: Καμερούν – Βραζιλία 1-0 (7ος όμιλος)

Η ΦΑΣΗ ΤΩΝ «16»

Σάββατο 3 Δεκεμβρίου

  • (49) Khalifa, Ντόχα: Ολλανδία-ΗΠΑ 3-1
  • (50) Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan: Αργεντινή-Αυστραλία 2-1

Κυριακή 4 Δεκεμβρίου

  • (52) Al-Thumama, Ντόχα: Γαλλία-Πολωνία 3-1
  • (51) Al-Bayt, Al-Khor: Αγγλία-Σενεγάλη 3-0

Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου

  • (53) Al-Janoub, Ιαπωνία-Κροατία 1-1 (3-1 στα πέναλτι)
  • (54) 974 Stadium, Ντόχα: Βραζιλία – Νότια Κορέα 4-1

Τρίτη 6 Δεκεμβρίου

  • (55) Education City, Ντόχα: Μαρόκο-Ισπανία 0-0 (3-0 στα πέναλτι)
  • (56) Lusail, Lusail: Πορτογαλία – Ελβετία 6-1

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

Παρασκευή 9 Δεκεμβρίου

  • (58) Education City, Ντόχα: Νικητής 53 – Νικητής 54 (17:00, ΑΝΤ1)
  • (57) Lusail, Lusail: Νικητής 49 – Νικητής 50 (21:00, ΑΝΤ1)

Σάββατο 10 Δεκεμβρίου

  • (60) Al-Thumama, Ντόχα: Νικητής 55 – Νικητής 56 (17:00, ΑΝΤ1)
  • (69) Lusail, Lusail: Νικητής 51 – Νικητής 52 (21:00, ΑΝΤ1)

ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

Τρίτη 13 Δεκεμβρίου

  • Lusail, Lusail: Νικητής 57 – Νικητής 58 (21:00, ΑΝΤ1)

Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου

  • Al-Bayt, Al-Khor: Νικητής 59 – Νικητής 60 (21:00, ΑΝΤ1)

ΤΕΛΙΚΟΙ

Σάββατο 17 Δεκεμβρίου

  • Khalifa, Ντόχα: Μικρός Τελικός (17:00, ΑΝΤ1)

Κυριακή 18 Δεκεμβρίου

  • Lusail, Lusail: Τελικός (17:00, ΑΝΤ1)

Aκολουθήστε το thestandard.gr στο Google News για να ενημερώνεστε για όλες τις ειδήσεις

Διαβάστε όλες τις τελευταίες ειδήσεις σε Ελλάδα και όλο τον κόσμο στο thestandard.gr

ΔΗΜΟΦΙΛΕΣΤΕΡΑ

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ

Αναζήτηση