19:43
22/07/2024
Search
Close this search box.

NEWSLETTER

Eγγραφείτε στο newsletter και μάθετε πρώτοι όλα τα νέα της επικαιρότητας.
*Θα χρησιμοποιηθεί σύμφωνα με την πολιτική απορρήτου μας
19:43
22/07/2024
Search
Close this search box.

NEWSLETTER

Eγγραφείτε στο newsletter και μάθετε πρώτοι όλα τα νέα της επικαιρότητας.
*Θα χρησιμοποιηθεί σύμφωνα με την πολιτική απορρήτου μας

EURO 2024: Αναλυτικά όλο το τηλεοπτικό πρόγραμμα του τουρνουά στην Γερμανία

EURO 2024

EURO 2024

05.06.2024
16:41
Τελευταία ενημέρωση: 07/06/2024 • 16:33
Ολο το EURO 2024 από την ΕΡΤ από τις 14 Ιουνίου μέχρι και τις 14 Ιουλίου

Recently updated on June 7th, 2024 at 04:33 pm

Η ΕΡΤ θα μεταδώσει, ως γνωστόν, όλο το EURO 2024 από τα γήπεδα της Γερμανίας, το οποίο ξεκινά στις 14 Ιουνίου, με τους οικοδεσπότες Γερμανούς να υποδέχονται τη Σκωτία στην πρεμιέρα.

Και, ως γνωστόν, στο team εκτός από τους δημοσιογράφους της ΕΡΤ μετέχουν και τέσσερις πρωταθλητές Ευρώπης του 2004. Ο λόγος για τους Ντέμη Νικολαΐδη, Γιούρκα Σεϊταρίδη, Αγγελο Χαριστέα και Τάκη Φύσσα. Οι Φύσσας και Σεϊταρίδης θα είναι στις εκπομπές που θα παρουσιάζει (πριν και μετά τα ματς) ο Πάνος Βόγλης ενώ Ντέμης και Χαριστέας θα σχολιάζουν live τους αγώνες από τα γήπεδα της Γερμανίας.

Οι αγώνες θα μεταδοθούν όλοι από την ΕΡΤ1, με εξαίρεση έξι παιχνίδια της 3ης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων, τα οποία θα μεταδοθούν από την ΕΡΤ3 λόγω παράλληλης ώρας διεξαγωγής των αγώνων.

EURO 2024 – Το τηλεοπτικό πρόγραμμα

Δείτε αναλυτικά:

Παρασκευή 14 Ιουνίου

  • 22:00 Γερμανία – Σκωτία, ΕΡΤ1 (Περιγραφή: Ιωσήφ Νικολάου – Σχόλιο: Ντέμης Νικολαΐδης)

Σάββατο 15 Ιουνίου

  • 16:00 Ουγγαρία – Ελβετία, ΕΡΤ1 (Περιγραφή: Τάσος Κολλίντζας)
  • 19:00 Ισπανία – Κροατία, ΕΡΤ1 (Περιγραφή: Βασίλης Μπακόπουλος)
  • 22:00 Ιταλία – Αλβανία, ΕΡΤ1 (Περιγραφή: Γιώργος Χαϊκάλης – Σχόλιο: Αγγελος Χαριστέας)

Κυριακή 16 Ιουνίου

  • 16:00 Πολωνία – Ολλανδία, ΕΡΤ1 (Περιγραφή: Πάνος Μπλέτσος)
  • 19:00 Σλοβενία – Δανία, ΕΡΤ1 (Περιγραφή: Γιώργος Τραπεζανίδης)
  • 22:00 Σερβία – Αγγλία, ΕΡΤ1 (Περιγραφή: Γιώργος Χαϊκάλης – Σχόλιο: Αγγελος Χαριστέας)

Δευτέρα 17 Ιουνίου

  • 16:00 Ρουμανία – Ουκρανία, ΕΡΤ1 (Περιγραφή: Ιωσήφ Νικολάου)
  • 19:00 Βέλγιο – Σλοβακία, ΕΡΤ1 (Περιγραφή: Γιώργος Τραπεζανίδης)
  • 22:00 Αυστρία – Γαλλία, ΕΡΤ1 (Περιγραφή: Τάσος Κολλίντζας – Σχόλιο: Αγγελος Χαριστέας)

Τρίτη 18 Ιουνίου

  • 19:00 Τουρκία – Γεωργία, ΕΡΤ1 (Περιγραφή: Γιώργος Χαϊκάλης)
  • 22:00 Πορτογαλία – Τσεχία, ΕΡΤ1 (Περιγραφή: Βασίλης Μπακόπουλος – Σχόλιο: Ντέμης Νικολαΐδης)

Τετάρτη 19 Ιουνίου

  • 16:00 Κροατία – Αλβανία, ΕΡΤ1 (Περιγραφή: Πάνος Μπλέτσος)
  • 19:00 Γερμανία – Ουγγαρία, ΕΡΤ1 (Περιγραφή: Γιώργος Τραπεζανίδης)
  • 22:00 Σκωτία – Ελβετία, ΕΡΤ1 (Περιγραφή: Τάσος Κολλίντζας – Σχόλιο: Αγγελος Χαριστέας)

Πέμπτη 20 Ιουνίου

  • 16:00 Σλοβενία – Σερβία, ΕΡΤ1 (Περιγραφή: Ιωσήφ Νικολάου)
  • 19:00 Δανία – Αγγλία, ΕΡΤ1 (Περιγραφή: Γιώργος Τραπεζανίδης)
  • 22:00 Ισπανία – Ιταλία, ΕΡΤ1 (Περιγραφή: Γιώργος Χαϊκάλης – Σχόλιο: Αγγελος Χαριστέας)

Παρασκευή 21 Ιουνίου

  • 16:00 Σλοβακία – Ουκρανία, ΕΡΤ1 (Περιγραφή: Τάσος Κολλίντζας)
  • 19:00 Πολωνία – Αυστρία, ΕΡΤ1 (Περιγραφή: Πάνος Μπλέτσος)
  • 22:00 Ολλανδία – Γαλλία, ΕΡΤ1 (Περιγραφή: Βασίλης Μπακόπουλος – Σχόλιο Ντέμης Νικολαΐδης)

Σάββατο 22 Ιουνίου

  • 16:00 Γεωργία – Τσεχία, ΕΡΤ1 (Περιγραφή: Πάνος Μπλέτσος)
  • 19:00 Τουρκία – Πορτογαλία, ΕΡΤ1 (Περιγραφή: Γιώργος Χαϊκάλης – Σχόλιο: Αγγελος Χαριστέας)
  • 22:00 Βέλγιο – Ρουμανία, ΕΡΤ1 (Περιγραφή: Τάσος Κολλίντζας)

Κυριακή 23 Ιουνίου

  • 22:00 Ελβετία – Γερμανία, ΕΡΤ1 (Περιγραφή: Γιώργος Τραπεζανίδης)
  • 22:00 Σκωτία – Ουγγαρία, ΕΡΤ3 (Περιγραφή: Ιωσήφ Νικολάου)

Δευτέρα 24 Ιουνίου

  • 22:00 Κροατία – Ιταλία, ΕΡΤ1 (Περιγραφή: Βασίλης Μπακόπουλος – Σχόλιο: Ντέμης Νικολαΐδης)
  • 22:00 Αλβανία – Ισπανία, ΕΡΤ3 (Περιγραφή: Τάσος Κολλίντζας)

Τρίτη 25 Ιουνίου

  • 19:00 Γαλλία – Πολωνία, ΕΡΤ1 (Περιγραφή: Γιώργος Χαϊκάλης)
  • 19:00 Ολλανδία – Αυστρία, ΕΡΤ3 (Περιγραφή: Βασίλης Μπακόπουλος)
  • 22:00 Αγγλία – Σλοβενία, ΕΡΤ1 (Περιγραφή: Τάσος Κολλίντζας – Σχόλιο: Αγγελος Χαριστέας)
  • 22:00 Δανία – Σερβία, ΕΡΤ3 (Περιγραφή: Ιωσήφ Νικολάου)

Τετάρτη 26 Ιουνίου

  • 19:00 Ουκρανία – Βέλγιο, ΕΡΤ1 (Περιγραφή: Ιωσήφ Νικολάου)
  • 19:00 Σλοβακία – Ρουμανία, ΕΡΤ3 (Περιγραφή: Γιώργος Τραπεζανίδης)
  • 22:00 Γεωργία – Πορτογαλία, ΕΡΤ1 (Περιγραφή: Γιώργος Χαϊκάλης)
  • 22:00 Τσεχία – Τουρκία, ΕΡΤ3 (Περιγραφή: Πάνος Μπλέτσος)

Σάββατο 29 Ιουνίου

  • 19:00 Φάση των «16»: 2Α – 2Β, ΕΡΤ1 (Περιγραφή: Βασίλης Μπακόπουλος – Σχόλιο: Ντέμης Νικολαΐδης)
  • 22:00 Φάση των «16»:  1Α – 2Γ ΕΡΤ1 (Περιγραφή: Γιώργος Χαϊκάλης – Σχόλιο Αγγελος Χαριστέας)

Κυριακή 30 Ιουνίου

  • 19:00 – 21:00 Φάση των «16»: 1Γ – 3Δ/Ε/ΣΤ, ΕΡΤ1 (Περιγραφή: Γιώργος Τραπεζανίδης)
  • 22:00 Φάση των «16»: 1Β – 3Α/Δ/Ε/ΣΤ, ΕΡΤ1 (Περιγραφή: Ιωσήφ Νικολάου – Σχόλιο: Αγγελος Χαριστέας)

Δευτέρα 1 Ιουλίου

  • 19:00 Φάση των «16»:  2Δ – 2Ε, ΕΡΤ1 (Περιγραφή: Γιώργος Χαϊκάλης – Σχόλιο: Αγγελος Χαριστέας)
  • 22:00 Φάση των «16»:  1ΣΤ – 3Α/Β/Γ, ΕΡΤ1 (Περιγραφή: Γιώργος Τραπεζανίδης – Σχόλιο: Ντέμης Νικολαΐδης)

Τρίτη 2 Ιουλίου

  • 19:00 Φάση των «16»:  1Ε – 3Α/Β/Γ/Δ, ΕΡΤ1 (Περιγραφή: Ιωσήφ Νικολάου – Σχόλιο: Ντέμης Νικολαΐδης)
  • 22:00 Φάση των «16»: 1Δ – 2ΣΤ, ΕΡΤ1 (Περιγραφή: Βασίλης Μπακόπουλος – Σχόλιο: Αγγελος Χαριστέας)

Παρασκευή 5 Ιουλίου

  • 19:00 Προημιτελικά, ΕΡΤ1 (Περιγραφή: Ιωσήφ Νικολάου – Σχόλιο: Αγγελος Χαριστέας)
  • 22:00 Προημιτελικά, ΕΡΤ1 (Περιγραφή: Γιώργος Χαϊκάλης – Σχόλιο: Ντέμης Νικολαΐδης)

Σάββατο 6 Ιουλίου

  • 19:00 Προημιτελικά, ΕΡΤ1 (Περιγραφή: Γιώργος Τραπεζανίδης – Σχόλιο: Αγγελος Χαριστέας)
  • 22:00 Προημιτελικά  ΕΡΤ1 (Περιγραφή: Βασίλης Μπακόπουλος – Σχόλιο: Ντέμης Νικολαΐδης)

Τρίτη 9 Ιουλίου

  • 22:00 Ημιτελικός, ΕΡΤ1 (Περιγραφή: Βασίλης Μπακόπουλος – Σχόλιο: Ντέμης Νικολαΐδης)

Τετάρτη 10 Ιουλίου

  • 22:00 Ημιτελικός, ΕΡΤ1 (Περιγραφή: Γιώργος Χαϊκάλης – Σχόλιο: Αγγελος Χαριστέας)

Κυριακή 14 Ιουλίου

  • 22:00 Τελικός, ΕΡΤ1 (Περιγραφή: Γιώργος Χαϊκάλης – Σχόλιο: Ντέμης Νικολαΐδης)



ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ

Αναζήτηση