Σε κρίσιμη κατάσταση είναι ο αστυνομικός που τραυματίστηκε στα επεισόδια που σημειώθηκαν στο παιχνίδι του Λιγκ Καπ βόλεϊ ανδρών ανάμεσα στον Ολυμπιακό και στον Παναθηναϊκό στο κλειστό «Μελίνα Μερκούρη» στο Ρέντη.
Σύμφωνα με πληροφορίες, ο αστυνομικός είναι διασωληνωμένος στο «Γενικό Κρατικό Νικαίας». Ο αστυνομικός μεταφέρθηκε χωρίς τις αισθήσεις του στο νοσοκομείο και με ακατάσχετη αιμορραγία.
Υπενθυμίζεται ότι φωτοβολίδα καρφώθηκε στο μηρό του αστυνομικού, κατά τη διάρκεια των επεισοδίων.
Σύμφωνα με πληροφορίες, τα επεισόδια σημειώθηκαν κοντά στο γήπεδο, όταν περίπου 150 άτομα επιτέθηκαν με μολότοφ και αντικείμενα σε αστυνομικές δυνάμεις που βρισκόταν εξωτερικά του γηπέδου βόλεϊ, την ώρα της αναμέτρησης Ολυμπιακού – Παναθηναϊκού.
Οι αστυνομικές δυνάμεις πέταξαν δακρυγόνα με αποτέλεσμα όσοι ήταν μέσα στο γήπεδο να έχουν προβλήματα με την αναπνοή τους.
Λόγω της αποπνικτικής ατμόσφαιρας που δημιουργήθηκε οι παίκτες και των δύο ομάδων πήγαν στα αποδυτήρια και γίνονται διαβουλεύσεις για την επανέναρξη του αγώνα.