18:16
07/05/2024
Search

NEWSLETTER

Εκτός Wimbledon 2022 ο Τσιτσιπάς – Έχασε 3-1 σετ από τον Κύργιο και αποκλείστηκε

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς στον αγώνα του με τον Νικ Κύργιο για το Wimbledon 2022 / Φωτογραφία: ΕΡΑ

02.07.2022
23:16
Τελευταία ενημέρωση: 03/07/2022 • 7:41
Αποκλείστηκε από το Wimbledon 2022 ο Στέφανος Τσιτσιπάς

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς δεν θα συνεχίσει στο Wimbledon 2022 καθώς έχασε 3-1 σετ από τον Νικ Κύργιο και αποκλείστηκε.

O Αυστραλός, άρχισε τα… δικά του μετά το πρώτο σετ και έσπασε τα νεύρα του Στέφανου, καταφέρνοντας να κερδίσει την ματσάρα με 3-1 σετ (6-7 (2), 6-4, 6-3, 7-6 (7) σε 3 ώρες και 16 λεπτά).

Ο Κύργιος έπαιξε με το μυαλό του Στέφανου όταν χρειάστηκε και κατάφερε να τον κάνει να «σπάσει» σε ένα ματς με πολλά νεύρα και απαράδεκτες (και από τους δύο) ενέργειες στην διάρκεια του τρίτου σετ, το οποίο κατέληξε στον Αυστραλό. Αφού ηρέμησε ο Στέφανος, έκανε το παιχνίδι του, όμως στο tie break έχασε τις ευκαιρίες του και ο Νικ μετά από 7 χρόνια φτάνει στον 4ο γύρο.