02:16
19/05/2024

02:16
19/05/2024

Super League: Έσπασε το ρόδι ο ΠΑΣ Γιάννινα με νίκη (2-1) κόντρα στον Λεβαδειακό

Φάση από το ΠΑΣ Γιάννινα-Λεβαδειακός / Φωτογραφία: EUROKINISSI

10.09.2022
21:35
Τελευταία ενημέρωση: 11/09/2022 • 0:11
Πήρε το τρίποντο ο ΠΑΣ Γιάννινα

Την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πανηγύρισε ο ΠΑΣ Γιάννινα, επικρατώντας 2-1 του μαχητικού Λεβαδειακού, σε ένα παιχνίδι το οποίο είχε καλό ρυθμό στο μεγαλύτερο μέρος του και πολλές καλές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες.

Οι γηπεδούχοι πήραν από το 2ο κιόλας λεπτό της αναμέτρησης το προβάδισμα με τον Ροσέρο, πριν ο Μουτίνιο ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Εραμούσπε «χρυσός σκόρερ» για τους Ηπειρώτες στο 73′, ενώ ο Λεβαδειακός μπορεί να έκανε καλή εμφάνιση, ιδιαίτερα στο δεύτερο μέρος, αλλά τελικά παραμένει χωρίς τρίποντο μετά από τέσσερις αγωνιστικές.

Super League: ΠΑΣ Γιάννινα-Λεβαδειακός 2-1

ΠΑΣ Γιάννινα (Θανάσης Στάικος): Σούλης – Σορία, Μπαγκαλιάνης, Εραμούσπε, Κιάκος – Μπιλμπάο, Καραχάλιος, Λιάσος (68’ Σταματελόπουλος) – Ροσέρο, Μορέιρα (90’+2’ Παντελάκης), Παμλίδης (59’ Τζίμας)

Λεβαδειακός (Γιάννης Ταουσιάνης): Μάρκοβιτς – Κωνσταντινίδης (68’ Ντεντάκης), Μπαχανάκ, Τζημόπουλος, Βήχος – Μεχία (46’ Λούα Λούα), Μπελμόντ, Σκβαρκα (46’ Χάμοντ) – Βρακάς (78’ Τόρο), Μουτίνιο, Δούμτσιος (78’ Τσιριγώτης)