14:26
28/03/2024

14:26
28/03/2024

Super League: Ο ΠΑΟΚ πήρε (1-2) το επεισοδιακό ντέρμπι με Άρη στο Χαριλάου – Αποβολή Λουτσέσκου, πέταξε αντικείμενο!

Στιγμιότυπο από το Άρης - ΠΑΟΚ / Φωτογραφία: Eurokinissi

19.03.2023
21:11
Τελευταία ενημέρωση: 20/03/2023 • 9:21
Μεγάλος νικητής ο ΠΑΟΚ στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης

Ο ΠΑΟΚ με ανατροπή αναδείχθηκε ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης, καθώς επικράτησε με 1-2 επί του Άρη, στην πρώτη αγωνιστική των πλέι οφ της Super League.

Σε ένα ματς με πολύ ένταση ο Λουτσέσκου αποβλήθηκε γιατί πέταξε αντικείμενο στην κερκίδα.

Μόλις στο 12ο λεπτό ο Πάλμα έκανε το 1-0 για τον Άρη. Οι γηπεδούχοι είχαν στο 37′ και στο 38′ δύο πολύ μεγάλες ευκαιρίες, αλλά η μπάλα και τις δύο φορές κατέληξε σε δοκάρι.

Στο 68ο λεπτό ο Σβαμπ κέρδισε πέναλτι μετά από μαρκάρισμα του Μπράμπετς, εκτέλεσε εύστοχα και έγραψε το 1-1, φέρνοντας το ματς στα ίσα.

Πέντε λεπτά αργότερα ο Ζίβκοβιτς έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και πέτυχε το 1-2 για τον ΠΑΟΚ, κάνοντας τη μεγάλη ανατροπή.

Στιγμιότυπο από το Άρης - ΠΑΟΚ
Στιγμιότυπο από το Άρης – ΠΑΟΚ / Φωτογραφία: Eurokinissi

Ο Λουτσέσκου αποβλήθηκε γιατί πέταξε αντικείμενο στην κερκίδα

Μεγάλη ένταση υπήρξε στο Βικελίδης στα τελευταία λεπτά του Άρης – ΠΑΟΚ. Ο Ραζβάν Λουτσέσκου αποβλήθηκε από τον διαιτητή, καθώς επέστρεψε ένα αντικείμενο προς την κερκίδα, την ώρα που υπήρχε προσωρινή διακοπή, σύμφωνα με τον ρεπόρτερ αγωνιστικού χώρου της NOVA.

Μάλιστα, μέχρι να αποχωρήσει από τον αγωνιστικό χώρο είχε έντονο διάλογο με τον ισχυρό άνδρα της κίτρινης ΠΑΕ, τον Θοδωρή Καρυπίδη.

Άρης – ΠΑΟΚ: 1-2

Άρης: Σιαμπάνης, Οντουμπάτζο, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Μαζικού (82′ Πίρσμαν), Νταρίντα, Ετέμπο (87′ Νταμπό), Γκαρσία (80′ Γκρέι), Πάλμα (87′ Χριστοδουλόπουλος), Ιτούρμπε (80′ Ιτούρμπε), Καμαρά

ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Κεντζιόρα (46′ Σάστρε), Κάργας, Κουλιεράκης, Σοάρες, Αουγκούστο, Ντάντας (46′ Σβαμπ), Νάρεϊ (46′ Τάισον), Κωνσταντέλιας, Α. Ζίβκοβιτς (88′ Καντουρί), Ολιβέιρα (62′ Μπράντον)