Super League: Ο Ολυμπιακός κέρδισε (3-1) τον Ιωνικό στο Φάληρο (βίντεο)

03.09.2022
20:52
Τελευταία ενημέρωση: 04/09/2022 • 9:15
Πήρε το τρίποντο ο Ολυμπιακός

Στον απόηχο της μεγάλης μεταγραφής με τον Μαρσέλο, ο Ολυμπιακός κέρδισε με 3-1 τον Ιωνικό για την 3η αγωνιστική της Super League.

Ο Μπουχαλάκης άνοιξε το σκορ στο 17ο λεπτό με πλασέ (και λίγη τύχη) έπειτα από κόρνερ του Μπιέλ, ο οποίος σκόραρε στο 45’ με το δεξί (από ασίστ του Χουάνγκ Ουί Τζο).

Οι Νικαιώτες μείωσαν στο 49’ με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Μεντόσα και στο υπόλοιπο του ημιχρόνου ζόρισαν τους «ερυθρόλευκους», οι οποίοι απείλησαν ελάχιστα στο δεύτερο μέρος.

Ο Ελ Αραμπί «κλείδωσε» τη νίκη στο 90’+5’ με πέναλτι το οποίο κέρδισε ο Ραντζέλοβιτς. Ο Σέρβος, ο οποίος έπαιξε ως αλλαγή, είχε δοκάρι (90’).

Super League: Ολυμπιακός-Ιωνικός 3-1

Ολυμπιακός (Κάρλος Κορμπεράν): Βατσλίκ, Ρέαμπτσιουκ, Μανωλάς, Μπα, Άβιλα (66′ Ρέτσος), Μπουχαλάκης, Ινμπομ Χουάνγκ, Ντε Λα Φουέντε (75′ Ροντρίγκες), Μπιέλ (75′ Εμβιλά), Μασούρας (66′ Ραντζέλοβιτς), Ουί Τζο Χουάνγκ (60′ Ελ Αραμπί)

Ιωνικός (Δημήτρης Σπανός): Χουτεσιώτης, Βαλεριάνος, Τσιγκρίνσκι, Μύγας, Μίλο (82′ Κάνιας), Αντούνες, Ρομαό, Αντούνες, Φαντιγκά (46′ Μάσας), Άοσμαν, Μάντζης (83′ Ιωαννίδης).