Super League: Μοιρασιά στο Ηράκλειο, ισόπαλοι (0-0) ΟΦΗ και ΠΑΣ Γιάννινα

04.02.2023
18:58
Τελευταία ενημέρωση: 04/02/2023 • 23:33
Χωρίς νικητή η αναμέτρηση της Super League

ΟΦΗ και ΠΑΣ Γιάννινα έμειναν στο 0-0 στην αναμέτρηση με την οποία ξεκίνησε η 21η αγωνιστική της Super League.

Σε ένα ματς που έγινε κάτω από πολύ δύσκολες καιρικές συνθήκες, ΟΦΗ και ΠΑΣ Γιάννινα αναδείχθηκαν ισόπαλοι δίχως τέρματα στο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης», στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League.

Εκατέρωθεν χαμένες ευκαιρίες, ακυρωθέν γκολ στο τελευταίο λεπτό του αγώνα για την ομάδα του Βάλντας Νταμπράουσκας, αποβολή του Επαμεινώνδα Παντελάκη στις καθυστερήσεις γι’ αυτήν του Θανάση Στάικου, σε ένα παιχνίδι που τα είχε όλα εκτός από γκολ.

Super League: ΟΦΗ-ΠΑΣ Γιάννινα 0-0

ΟΦΗ (Βάλντας Νταμπράουσκας): Μανδάς, Λάρσον, Θοράρινσον (83’ Μπαλογιάννης), Βούρος, Διαμαντής, Πασαλίδης (83’ Φελίπε), Μεγιάδο, Ντιουσέ (72’ Περέα), Μπάκιτς (62’ Μόσκερα), Τοράλ, Ντικό (72’ Τσιλιανίδης).

ΠΑΣ Γιάννινα (Θανάσης Στάικος): Τσιντώντας, Σόρια, Πήλιος, Παντελάκης, Καραχάλιος, Μορέιρα (85’ Σταματελόπουλος), Νίνης (90’+6’ Λιάσος), Παμλίδης (70’ Τζίμας), Εραμούσπε, Ριένστρα, Μπαλάν.