Super League: Ο Άρης με ανατροπή κέρδισε (2-4) τη Λαμία

Ο Άρης νίκησε τη Λαμία / Φωτογραφία: EUROKINISSI

15.05.2024
20:00
Τελευταία ενημέρωση: 16/05/2024 • 11:12
Νικητής στη Φθιώτιδα ο Άρης

Η Λαμία προηγήθηκε με δύο γκολ, αλλά ο Άρης στο δεύτερο ημίχρονο επέστρεψε κι επικράτησε 4-2 με πρωταγωνιστή τον Μορόν που πέτυχε δύο τέρματα.

Στο «Αθ. Διάκος» όμως, μπήκαν 6 γκολ, είχαν και οι δύο ομάδες δοκάρι και το θέαμα ήταν τέτοιο που αποζημίωσε όσους παρακολούθησαν την αναμέτρηση. Με τους Θεσσαλονικείς να κάνουν εντυπωσιακή ανατροπή και να φεύγουν νικητές με 4-2!

Η Λαμία στο πρώτο μέρος προηγήθηκε με 2-0, όμως ο Άρης στο δεύτερο ημίχρονο ήταν εντυπωσιακός. Με πρωταγωνιστή και σκόρερ δύο τερμάτων τον Μορόν, επέστρεψε στο ματς και ολοκλήρωσε με σπουδαία ανατροπή τις εκτός έδρας φετινές του αναμετρήσεις.

Με τη νίκη αυτή οι «κίτρινοι» ανέβηκαν στους 55 βαθμούς και η Λαμία έμεινε στους 35. Τελευταία αγωνιστική ο Άρης φιλοξενεί τον ΠΑΟΚ και η Λαμία πάει στη Νέα Φιλαδέλφεια για να παίξει με την ΑΕΚ.