12:57
19/04/2024
Search

NEWSLETTER

Super League: «Ανάσα» για Λαμία η νίκη με 2-0 απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα (βίντεο)

Στιγμιότυπο από το Λαμία - ΠΑΣ Γιάννινα / Φωτογραφία: Eurokinissi

18.03.2023
23:03
Τελευταία ενημέρωση: 19/03/2023 • 9:58
Η Λαμία επικράτησε με 2-0 επί του ΠΑΣ Γιάννινα

Η Λαμία πανηγύρισε μία σπουδαία νίκη με 2-0 απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα το βράδυ του Σαββάτου (18/3), στην πρώτη αγωνιστική των πλέι άουτ.

Ο Νίκος Βέργος ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής του ματς, καθώς πέτυχε και τα δύο τέρματα στο 12′ και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου.

Οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματά τους πριν από το φινάλε του πρώτου μέρους. Μετά από εκτέλεση φάουλ από τα δεξιά, ο Βέργος πήδηξε, πήρε την κεφαλιά και έκανε το 2-0.

Μπορεί η Λαμία να έμεινε με έναν παίκτη λιγότερο στο 52′ μετά την αποβολή του Ντε Βιντσέντι, αλλά αυτό δεν της στέρησε τη νίκη.

Στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων του δευτέρου ημιχρόνου, ο Μανούσος είδε δεύτερη κίτρινη κάρτα για σπρώξιμο και αποβλήθηκε.

Κάπως έτσι, η ομάδα του Βόκολου ανέβηκε στους 20 πόντους στο -2 από Λεβαδειακό και Λαμία, ενώ πλησίασε στους -3 τους Ηπειρώτες που δεν έχουν καθαρίσει σε καμία περίπτωση την υπόθεση σωτηρία.

Λαμία – ΠΑΣ Γιάννινα: 2-0

Λαμία: Γκαραβέλης, Σιμόν, Παπαδόπουλος, Τζανετόποτλος, Αμπάντα, Μαρτίνεθ, Τζανδάρης, Νούνιες, Ντε Βινσέντι, Τσιλούλης, Βέργος

ΠΑΣ Γιάννινα: Τσιντώτας, Τσάβος, Μπακαδήμας, Εραμούσπε, Πήλιος, Τζίμας, Λιάσος, Τζίνο, Μορέιρα, Ριένστρα, Μπάλαν.