Super League: Ισόπαλοι χωρίς σκορ (0-0) Λαμία και Αστέρας Τρίπολης (βίντεο)

03.09.2022
19:46
Τελευταία ενημέρωση: 03/09/2022 • 20:22
Χωρίς νικητή η αναμέτρηση της 3ης αγωνιστικής της Super League

Η 3η αγωνιστική της Super League ξεκίνησε με λευκή ισοπαλία καθώς Λαμία και Αστέρας Τρίπολης έμειναν στο 0-0.

Είχαν μεγάλες ευκαιρίες και ήταν συνολικά καλύτεροι οι γηπεδούχοι αλλά δεν κατάφεραν να παραβιάσουν την εστία του κορυφαίου στο ματς Παπαδόπουλου, με τους Αρκάδες να μένουν αήττητοι αλλά και με τρεις ισοπαλίες σε ισάριθμα παιχνίδια!

Η πρώτη ευκαιρία του αγώνα ήρθε στο πέμπτο λεπτό όταν ο Μπενίτο προσπάθησε να σκοράρει με τακουνάκι με την μπάλα να καταλήγει άουτ. Η πρώτη σημαντική επίσκεψη της Λαμίας στα καρέ του Παπαδόπουλου σημειώθηκε στο 20′ με τον Νούνιες να αστοχεί από αέρος από κοντινή απόσταση, ενώ ούτε δεκατρία λεπτά αργότερα ο Ντε Βιντσέντι βρήκε δίχτυα παρά τις καλές προϋποθέσεις που είχε.

Η πιο μεγάλη φάση των Αρκάδων στο πρώτο μέρος ήρθε στο 37′ με το Μπενίτο ξανά που βρέθηκε απέναντι από τον Σαράνοφ αλλά απώλεσε την ευκαιρία.

Τα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου δεν έκρυβαν κάποια έκπληξη, με την πιο αξιοσημείωτη φάση να είναι η λόμπα του Γιακουμάκη που έφυγε λίγο άουτ, ενώ στο 85′ ο Μαρμεντίνι πήρε μία κεφαλιά μέσα στην περιοχή, αλλά η μπάλα δεν του έκανε το… χατίρι, ενώ ανάλογη ήταν η κατάληξη και στην προσπάθεια του Μπεχαράνο στο 90′. Αυτή, ήταν και η τελευταία φάση του αγώνα που έληξε ισόπαλος με 0-0.

Super League: Λαμία-Αστέρας Τρίπολης 0-0

Λαμία (Τζανλούκα Φέστα): Σαρανοφ – Σιμόν, Αντετζο, Κορνέζος, Γκορανοφ, Μπεχαρανο, Σλιβκα, Τσιλουλης, Ντε Βινσέντι, Νούνιες, Γιακουμάκης

Αστέρας Τρίπολης (Ηρακλής Μεταξάς): Παπαδόπουλος, Καρμόνα, Καστάνιο, Ατιένθα, Άλβαρες, Στάνκο, Ντομίνγκεθ, Μπερτόγλιο, Γκαρνταφσκι, Ριερα, Μπενίτο