Super League: Ο ΠΑΟΚ έχασε τη νίκη στο 102′, ισόπαλος (1-1) με τον ΟΦΗ (βίντεο)

Ισόπαλοι ΟΦΗ και ΠΑΟΚ στην Κρήτη / Φωτογραφία: EUROKINISSI

18.09.2022
21:09
Τελευταία ενημέρωση: 18/09/2022 • 23:57
Ισόπαλοι ΟΦΗ και ΠΑΟΚ στην Κρήτη

Ο ΠΑΟΚ κρατούσε στα χέρια του τη νίκη επί του ΟΦΗ μέχρι το 12ο λεπτό των καθυστερήσεων αλλά ένα γκολ του Διαμαντή διαμόρφωσε το τελικό 1-1 στο Ηράκλιο

Ο ΠΑΟΚ κρατούσε στα χέρια του τη νίκη ενάντια στον ΟΦΗ στο Ηράκλειο, όμως ένας πρώην ποδοσφαιριστής του, ο Αποστόλης Διαμαντής, του έκανε επική χαλάστρα στο… δωδέκατο λεπτό των καθυστερήσεων!

Ο Έλληνας αμυντικός λύτρωσε τους Κρητικούς με κεφαλιά στην τελευταία φάση του αγώνα, ακυρώνοντας το προβάδισμα που είχε δώσει στους Θεσσαλονικείς ο Νάρεϊ στο 10′, με το δεύτερο φετινό του γκολ μετά το 1-0 στον Βόλο.

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» έμεινε έτσι στο -4 από την κορυφή και τον Παναθηναϊκό, ενώ έχασε και τον Βιεϊρίνια με τραυματισμό.

Super League: ΟΦΗ-ΠΑΟΚ 1-1

ΟΦΗ (Νιόπλιας): Στέφενς, Λάρσoν, Διαμαντής, Βούρος, Πασαλίδης (62’ Ντουρμισάι), Μπαλογιάννης (80’ Θοράρινσον), Μεγιάδο, Περέα (84’ Στάικος), Ντίκο, Ντουσέ, Γκερέρο (84’ Μπιφουμά).

ΠΑΟΚ (Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Λύρατζης, Ίνγκασον, Κουλιεράκης, Βιεϊρίνια (25’ Τσαούσης), Κούρτιτς (80’ Σβαμπ), Ντάντας, Νάρεϊ, Αουγκούστο (72’ Ελ Καντουρί), Α. Ζίβκοβιτς, Ολιβέιρα (72’ Τόμας).