Super League: Ο Άρης κέρδισε με ανατροπή (2-1) τον Ολυμπιακό στη Θεσσαλονίκη

Ο Άρης κέρδισε τον Ολυμπιακό / Φωτογραφία: EUROKINISSI

18.09.2022
21:58
Τελευταία ενημέρωση: 19/09/2022 • 8:13
Νίκη με ανατροπή πήρε ο Άρης

Με μεγάλη ανατροπή στο τελευταίο 15λεπτο του αγώνα, ο Άρης κέρδισε με 2-1 τον Ολυμπιακό στη Θεσσαλονίκη για την 5η αγωνιστική της Super League.

Ντεμπούτο στον πάγκο των νικητών έκανε ο Άλαν Πάρντιου, αγωνίστηκε για πρώτη φορά με τη φανέλα του Ολυμπιακού ο Χάμες Ροντρίγκες.

Οι άνευροι και πάλι «ερυθρόλευκοι» προηγήθηκαν στο 15’ με πανέμορφο σε δημιουργία (από ασίστ του Χουάνγκ) γκολ του Μασούρα, αλλά ο τελευταίος λόγος άνηκε στους γηπεδούχους.

Ο Μαντσίνι τιμώρησε στο 76’ τον Βατσλίκ για την κακή έξοδό του και τους φιλοξενούμενους για την παθητικότητά τους.

Τέσσερα λεπτά μετά ο Άρης επιβραβεύτηκε για την πίστη του Καμάτσο, τον οποίο δεν μπόρεσε να σταματήσει ούτε με φάουλ ο Μπα, με τον Πάλμα να σκοράρει από κοντά (με ενδιάμεσο κρίκο τον Γκαρθία).

Super League: Άρης-Ολυμπιακός 2-1

Άρης (Άλαν Πάρντιου): Κουέστα, Εμπακατά, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Μαζικού, Ντιόπ, Νταμπό (87’ Πίρσμαν), Μάνου Γκαρθία (87’ Ζερβίνιο), Μαντσίνι, Ιτούρμπε (68’ Καμάτσο), Γκρέι (60’ Πάλμα).

Ολυμπιακός (Κάρλος Κορμπεράν): Βάτσλικ, Ράμπτσιουκ, Μπα, Μανωλάς, Βρσάλικο (61’ Άβιλα), Εμβιλά, Χουάνγκ (78’ Χουάνγκ Ουί Τζο), Χάμες Ροντρίγκες (71’ Αγκιμπού Καμαρά), Μασούρας (78’ Μπόουλερ), Μπιέλ, Ελ Αραμπί (61’ Μπακαμπού).