Πλέι άουτ Super League: Αγγαρεία για Αστέρα Τρίπολης (2-2) και Απόλλων Σμύρνης

Φάση από την Super League / Φωτογραφία: EUROKINISSI

15.05.2022
21:50
Τελευταία ενημέρωση: 15/05/2022 • 21:59
Χωρίς νικητή στην Τρίπολη για την Super League

Σε ένα ματς χωρίς κίνητρο αλλά με πολλά γκολ, Αστέρας Τρίπολης και Απόλλων Σμύρνης αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2 για τα πλέι άουτ της Super League.

Το παιχνίδι δεν είχε κανένα απολύτως βαθμολογικό ενδιαφέρον, με τις δύο ομάδες να παίζουν αποκλειστικά και μόνο για το γόητρο.

Το ματς

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι κι έχασαν δύο καλές ευκαιρίες με τους Ντάουντα (3΄) και Φατιόν (12΄), οι οποίοι με σουτ έστειλαν την μπάλα λίγο έξω από το δοκάρι του Αστέρα. «Κορυφαία» στιγμή των Αρκάδων στο α΄ημίχρονο υπήρξε ένα σουτ του Κανελλόπουλου στο 17΄, με τον ρυθμό να πέφτει σταδιακά μετά το 20΄και τις δύο ομάδες να αδυνατούν να πατήσουν απειλητικά την αντίπαλη περιοχή και να δημιουργήσουν φάσεις.

O Αστέρας άνοιξε το σκορ στο 49΄. Σέντρα ακριβείας του Άλβαρες από τα αριστερά, κεφαλιά του (μετρ του είδους) Μπαράλες η μπάλα στα δίχτυα (1-0). Ο Απόλλων απάντησε κι έφερε το ματς στα ίσα (1-1) με βολ πλανέ του Τσιλούλη στο 69΄.

Η χαρά των φιλοξενούμενων δεν κράτησε πολύ, αφού τέσσερα λεπτά αργότερα (73΄) η ομάδα της Τρίπολης πέτυχε και δεύτερο γκολ με δυνατό σουτ του Ιγκλέσιας από το ύψος της μεγάλης περιοχής (2-1). Ωστόσο ο Απόλλων δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και ισοφάρισε το σκορ (2-2) με κεφαλιά του Ντάουντα στο 90΄.