00:23
20/04/2024

00:23
20/04/2024

Premier League: Κατηφόρα δίχως τέλος για τη Λίβερπουλ, ήττα (3-0) κι από τη Γουλβς

Η Γουλβς κέρδισε τη Λίβερπουλ στην Premier League

04.02.2023
20:22
Τελευταία ενημέρωση: 05/02/2023 • 8:58
Νέα ήττα για τη Λίβερπουλ

Κατήφορος δίχως τέλος για τη Λίβερπουλ.

Η Γουλβς επικράτησε 3-0 στο «Μολινό» των «reds» που δεν λένε να σηκώσουν με τίποτα κεφάλι, γνωρίζοντας την 3η ήττα στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της Premier League με παρένθεση το 0-0 κόντρα στην Τσέλσι. Νίκη-ανάσα για τους «λύκους».

Η ομάδα του Κλοπ πλήρωσε σε σημαντικό βαθμό το τραγικό ξεκίνημα στο παιχνίδι, καθώς στο 12’ βρέθηκε να χάνει με 2-0. Μόλις στο 5’ οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ, με τον Χι Τσαν να κάνει το γύρισμα από τα δεξιά και την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα του Άλισον έπειτα από κόντρα στον Μάτιπ.

Επτά λεπτά μετά, ο Ντόουσον είδε την μπάλα να του στρώνεται μετά από κόντρα στον Χάκπο και σκόραρε από κοντά. Η Λίβερπουλ δεν κατάφερε να αντιδράσει στο α’ μέρος και το έκανε -δίχως να το εξαργυρώσει- μετά το πρώτο τέταρτο του β’ ημιχρόνου, με τον Νούνιες να χάνει εξαιρετική ευκαιρία στο 67’.

Ο Νέβες με πλασέ στο 71’ αποτελείωσε τους φιλοξενούμενους, όταν μετά από λάθος του Μπάιτσετιτς, οι γηπεδούχοι βγήκαν εξαιρετικά στην κόντρα με Μουτίνιο και Τραορέ. Ο Ποντένσε μπήκε στο ματς στο 83′ και ο Τσιμίκας στο 86′.