20:40
15/05/2024

20:40
15/05/2024

Premier League: Τρελό ντέρμπι χωρίς νικητή (4-4) ανάμεσα σε Τσέλσι και Μάντσεστερ Σίτι

Φάση από το Τσέλσι-Μάντσεστερ Σίτι για την Premier League / Φωτογραφία: ΕΡΑ

12.11.2023
20:50
Τελευταία ενημέρωση: 13/11/2023 • 9:45
Απίστευτο το ντέρμπι της Premier League στο Λονδίνο

Αδιανόητη ματσάρα στο Λονδίνο με νικητή το ποδόσφαιρο! Σε ένα ντέρμπι υπό καταρρακτώδη βροχή, Τσέλσι και Μάντσεστερ Σίτι σταμάτησαν στο 4-4 για την Premier League, με τον Πάλμερ να πληγώνει τους πολίτες στην εκπνοή!

Οι πολίτες προηγήθηκαν με πέναλτι του Χάαλαντ, με τους μπλε να κάνουν την ανατροπή με τους Τιάγκο Σίλβα και Στέρλινγκ αλλά τον Ακάνζι να επαναφέρει το ματς σε ισορροπία στο φινάλε του πρώτου μέρους.

Με το ξεκίνημα του δεύτερου ο Χάαλαντ βρήκε ξανά δίχτυα για να γράψει το 2-3, ο Τζάκσον έκανε το 3-3 στο 67ο λεπτο και στην τελική ευθεία εκτυλίχτηκε ένα θρίλερ, με τον Ρόδρι να κάνει το 3-3 με σουτ εκτός περιοχής αλλά τον Πάλμερ να έχει τον τελευταίο λόγο γράφοντας το 4-4 με εύστοχο πέναλτι στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων.