20:28
15/05/2024

20:28
15/05/2024

Πλέι άουτ Super League: Ο Ατρόμητος βύθισε τον ΠΑΣ Γιάννινα – Νίκη (3-2) στις καθυστερήσεις στο Περιστέρι

Ο Ατρόμητος κέρδισε τον ΠΑΣ Γιάννινα / Φωτογραφία: EUROKINISSI

16.03.2024
21:31
Τελευταία ενημέρωση: 17/03/2024 • 11:34
Πήρε τη νίκη ο Ατρόμητος

Με γκολ του Βέργου στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Ατρόμητος κέρδισε με 3-2 τον ΠΑΣ Γιάννινα για την 1η αγωνιστική των πλέι άουτ της Super League.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν δύο φορές με τους Έντερ Γκονζάλες και Τζαβέλλα, ο ΠΑΣ «απάντησε» ισάριθμες με τους Παμλίδη και Εραμούσπε, όμως ο Ατρόμητος πήρε το τρίποντο με τον Βέργο στο 90’+6’ και «βύθισε» ακόμη περισσότερο την ομάδα της Ηπείρου που παραμένει στην τελευταία θέση της βαθμολογίας. Οι Ηπειρώτες είχαν δοκάρι στο 4’ με τον Τζίμα κι έχασαν απίστευτες ευκαιρίες κατά τη διάρκεια του ματς, αλλά έφυγαν με… άδεια χέρια απ’ το Περιστέρι.

Ατρόμητος-ΠΑΣ Γιάννινα 3-2

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Σάσα Ίλιτς): Μαρκετζιάνι, Κεσχρίντα, Τζαβέλλας, Έρλινγκμαρκ (79’ λ.τρ. Ασεβέδο), Ντε Μποκ, Κούντε, Γκονζάλες, Καμαρά (55’ Τζοβάρας), Βαλένσια (55’ Βρακάς), Κούεν (55’ Φριντγιόνσον), Αντζιέλσκι (70’ Βέργος).

ΠΑΣ Γιάννινα (Μιχάλης Γρηγορίου): Σούλης, Τούτου, Παντελάκης, Εραμούσπε, Κιάκος (68’ Τσαούσης), Τζίνο, Λιάσος (46’ Λέο Μπατίστ), Ριένστρα (46’ Καραχάλιος), Τζίμας (69’ Ροζάλες), Ροσέρο (84’ Ντεμίρ), Παμλίδης.