16:58
16/05/2024
Search

NEWSLETTER

ΠΑΟΚ: Ο Σάστρε είχε ζητήσει να γίνει αλλαγή λίγο πριν σκοράρει στο ντέρμπι της Τούμπας!

Ο Ζοάν Σάστρε έκρινε το ΠΑΟΚ-ΑΕΚ / Φωτογραφία: EUROKINISSI

29.04.2024
20:09
Τελευταία ενημέρωση: 30/04/2024 • 10:24
Ο Ζόαν Σάστρε ένα-δύο λεπτά πριν σκοράρει το γκολ της νίκης για τον ΠΑΟΚ στο ντέρμπι της Τούμπας είχε ζητήσει να γίνει αλλαγή

Με το ρολόι να «χαϊδεύει» το 90λεπτο ο Αντρέ Βιεϊρίνια ετοιμαζόταν να πάρει θέση στη γραμμή του άουτ ώστε να περάσει στο παιχνίδι στη θέση του Ζόαν Σάστρε.

Ναι, καλά διαβάσατε, ο σκόρερ του «ασπρόμαυρου» buzzer beater στο ντέρμπι με την ΑΕΚ (3-2) ήταν έτοιμος να αποχωρήσει από τον αγωνιστικό χώρο, αλλαγή στην αλλαγή, καθώς είχε μπει με το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους αντί του συμπατριώτη του, Γιόαν Οτο.

Στα τελευταία λεπτά του συναρπαστικού ντέρμπι της Τούμπας ο Σάστρε συγκρούστηκε με παίκτη της «Ενωσης» και με χαρακτηριστικές κινήσεις προς τον πάγκο του ΠΑΟΚ είχε ζητήσει να γίνει αλλαγή, καθώς ένοιωθε ότι δεν μπορεί να συνεχίσει και να βγάλει το ματς.

Τελικά, ο Ισπανός μπακ από τις Βαλεαρίδες Νήσους, όχι μόνο έμεινε και έβγαλε όλο το παιχνίδι, «σφίγγοντας τα δόντια», αλλά ήταν κι αυτός που με τη βολίδα κάρφωσε την μπάλα στα δίχτυα του Αθανασιάδη γράφοντας το τελικό 3-2.