Παναθηναϊκός: Πρώτο ματς που μένει «άσφαιρος» στο πρωτάθλημα επί Τερίμ

Φώτης Ιωαννίδης / Φωτογραφία: Eurokinissi

25.04.2024
09:12
Τελευταία ενημέρωση: 25/04/2024 • 16:08
Σταμάτησε το σερί του Παναθηναϊκού

Ο Παναθηναϊκός γνώρισε μια «βαριά» ήττα στη Νέα Φιλαδέλφεια με σκορ 3-0 από την ΑΕΚ για την 7η αγωνιστική των playoffs της Stoiximan Super League και είδε την Ένωση να φεύγει στο +4 τρεις αγωνιστικές πριν το φινάλε της σεζόν.

Οι «πράσινοι» πραγματοποίησαν τη χειρότερη φετινή τους σεζόν, χάνοντας στο κρισιμότερο παιχνίδι των playoffs τη συγκέντρωση τους και μάλιστα σημείωσαν ένα αρνητικό ρεκόρ επί ημερών Φατίχ Τερίμ στο πρωτάθλημα.

Συγκεκριμένα το «τριφύλλι» για πρώτη φορά στη Σούπερ Λιγκ υπό την καθοδήγηση του Τούρκου τεχνικού δεν κατάφερε να πετύχει κάποιο τέρμα!

Και στα 18 προηγούμενα ματς, σε κανονική περίοδο και playoffs ο Παναθηναϊκός είχε βρει, έστω και μια φορά δίχτυα, ενώ θυμίζουμε ότι το πρώτο ματς στο οποίο δεν σκόραρε ήταν το ματς Κυπέλλου με τον Ολυμπιακό στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» το οποίο μετά από 120′ λεπτά ολοκληρώθηκε στο 0-0 με τους «πράσινους» να παίρνουν την πρόκριση στα πέναλτι.