Super League: Ο Παναθηναϊκός κέρδισε (0-2) στην Κρήτη τον ΟΦΗ (βίντεο)

28.08.2022
23:00
Τελευταία ενημέρωση: 29/08/2022 • 10:26
Πήρε το τρίποντο στην Κρήτη ο Παναθηναϊκός

Με τους τρεις βαθμούς φεύγει από την Κρήτη ο Παναθηναϊκός, καθώς κέρδισε με 2-0 τον ΟΦΗ για την 2η αγωνιστική της Super League.

Τα γκολ για την ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς πέτυχαν οι Παλάσιος και Σπόραρ.

Το «τριφύλλι» ήταν σαφώς ανώτερο του αντιπάλου του για τουλάχιστον 80 λεπτά, με τον Παλάσιος να σκοράρει όπως και πέρυσι στο ίδιο γήπεδο, στο 16’ και τον Σπόραρ να κάνει… σεφτέ και στο πρωτάθλημα, διαμορφώνοντας από το 33ο λεπτό το τελικό αποτέλεσμα!

Οι Ηρακλειώτες από την άλλη παρουσίασαν ξανά αποκαρδιωτική εικόνα, κάνοντας αισθητή την εμφάνισή τους μόνο στο τελευταίο 10λεπτο του αγώνα, ενώ είναι και οι μοναδικοί που μένουν χωρίς πόντο μετά από δύο ματς…

Super League: ΟΦΗ-Παναθηναϊκός 0-2

ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Στέφενς, Μαρινάκης, Βούρος, Γιοχού (64′ Διαμαντής), Γιαννούλης (46′ Μπουζούκης), Μεγιάδο, Ντιουσέ, Λάρσον, Νέιρα (11′ Ντίκο), Θοράρινσον (64′ Αποστολάκης), Τοράλ (69′ Στάικος).

Παναθηναϊκός (Ιβαν Γιοβάνοβιτς): Μπρινιόλι, Κώτσιρας, Σάρλια, Πούγγουρας, Χουάνκαρ (77′ Γκάνεα), Κουρμπέλης (69′ Βέρμπιτς), Ρούμπεν, Τσέριν, Παλάσιος (86′ Βαγιαννίδης), Σπόραρ (76′ Ιωαννίδης), Αϊτόρ (87′ Φρόκου).