09:19
03/05/2024

09:19
03/05/2024

MLS: Ο Γιακουμάκης τρέλανε τους Αμερικανούς – Έκανε χατ-τρικ με την Ατλάντα Γιουνάιτεντ σε 19 λεπτά (βίντεο)

Ο Γιώργος Γιακουμάκης / Φωτογραφία: Χ

10.03.2024
11:40
Τελευταία ενημέρωση: 10/03/2024 • 18:17
Εκπληκτικός Γιακουμάκης στο MLS

Ο Γιώργος Γιακουμάκης έδωσε ένα επιθετικό ρεσιτάλ στο δεύτερο μέρος του αγώνα της Ατλάντα Γιουνάιτεντ με την Νιου Ίνγκλαντ και με χατ-τρικ μέσα σε 19 λεπτά οδήγησε την ομάδα του σε έναν εντός έδρας θρίαμβο με 4-1 για το MLS.

Ο Έλληνας σέντερ φορ ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής για την Ατλάντα η οποία προηγήθηκε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αλμάδα. Στη συνέχεια πήρε τη σκυτάλη ο Γιακουμάκης. Πρώτα έκανε το 2-0 στο 55′ και άνοιξε λογαριασμό στη φετινή σεζόν του MLS.

Πέντε λεπτά αργότερα ο πρώην φορ της ΑΕΚ έκανε το 3-0 και «καθάρισε» το παιχνίδι, πριν πετύχει το προσωπικό του χατ τρικ με ένα φοβερό γκολ.

Ο Γιακουμάκης έκανε κοντρόλ με το στήθος και με ένα τρομερό βολέ με το αριστερό σημείωσε το 4-0 και «κλείδωσε» το δικό του χατ τρικ σε μια ονειρική προσωπική βραδιά.