22:52
18/05/2024

22:52
18/05/2024

Η ΑΕΚ τρολάρει τον Ολυμπιακό στο ημίχρονο του αγώνα – «30 λεπτά η διαδρομή Νέα Φιλαδέλφεια-Πειραιάς» (εικόνα)

Φάση από το ΑΕΚ-Ολυμπιακός / Φωτογραφία: EUROKINISSI

09.02.2023
21:46
Τελευταία ενημέρωση: 10/02/2023 • 12:30
Κάπως βεβιασμένα η ΠΑΕ ΑΕΚ έσπευσε να τρολάρει τον Ολυμπιακό

Η ΑΕΚ με ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο προηγήθηκε με 2-0 του Ολυμπιακού για το Κύπελλο Ελλάδας.

Η Ένωση προηγήθηκε μόλις στο 3ο λεπτό με τον Λιβάι Γκαρσία ενώ στο 27ο λεπτό έγινε το 2-0 με αυτογκόλ του Ντιάντιε Σαμασέκου.

Με αυτόν τον αέρα, στο ημίχρονο του αγώνα, η κιτρινόμαυρη ΠΑΕ φρόντισε να τρολάρει τον Ολυμπιακό, δείχνοντας στις οθόνες της «Αγιάς Σοφιάς-OPAP Arena» την κίνηση στους δρόμους, σε έναν χάρτη GPS που μετρά την απόσταση από τη Νέα Φιλαδέλφεια μέχρι τον Πειραιά και την υπολογίζει σε μόλις 30′ λεπτά.

Η ΑΕΚ τρόλαρε τον Ολυμπιακό

Η Ένωση υποδέχτηκε σήμερα τον Ολυμπιακό στη Νέα Φιλαδέλφεια για πρώτη φορά μετά από 20 χρόνια και θέλει να πάρει σκορ που θα της δώσει προβάδισμα πρόκρισης ενόψει της ρεβάνς στο Φάληρο.

Με όλα τα προγνωστικά εναντίον της, αφού δεν είχε κερδίσει σε 16 αγώνες με τον Ολυμπιακό από το 2018, η ΑΕΚ έδειξε το καλύτερό της πρόσωπο και τελικά αύξησε τη διαφορά στα τρία τέρματα, κερδίζοντας με 3-0. Η τελευταία ήττα του Ολυμπιακού ήταν στις 7 Φεβρουαρίου 2018. Έκτοτε, η πειραϊκή ομάδα σε 16 αγώνες κόντρα στην ΑΕΚ έχει συγκομιδή 11 νίκες και 5 ισοπαλίες.

Έχει ενδιαφέρον πως και στις καθυστερήσεις του αγώνα, από τα μεγάφωνα του γηπέδου ακούστηκαν νέες οδηγίες για την κίνηση στους δρόμους, σε μια ακόμη σατιρική διάθεση των ιθυνόντων της κιτρινόμαυρης ΠΑΕ που πανηγυρίζει απόψε ένα πολύ σημαντικό βήμα για την πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου.

Η ανθρώπινη στιγμή στο ΑΕΚ-Ολυμπιακός

Βέβαια, στο ντέρμπι σημειώθηκε και μια πολύ όμορφη στιγμή καθώς μετά το 2-0 της Ένωσης στο ημίχρονο, με το αυτογκόλ του Ντιάντιε Σαμασέκου, ο Μιγιάτ Γκατσίνοβιτς της ΑΕΚ την ώρα που όλοι πανηγύριζαν έσπευσε να παρηγορήσει τον ποδοσφαιριστή του Ολυμπιακού.