13:38
26/04/2024

13:38
26/04/2024

Europa League: «Αυτοκτόνησε» στις καθυστερήσεις ο Ολυμπιακός (1-1) με τη Φράιμπουργκ – Η Ναντ τον πέταξε εκτός και από το Conference League (βίντεο)

Φάση από το Φράιμπουργκ-Ολυμπιακός / Φωτογραφία: EUROKINISSI

27.10.2022
23:54
Τελευταία ενημέρωση: 28/10/2022 • 7:50
Ο Ολυμπιακός έμεινε στην ισοπαλία με τη Φράιμπουργκ και αποκλείστηκε

Ο Ολυμπιακός κρατούσε μέχρι το 90ο λεπτό τη νίκη επί της Φράιμπουργκ αλλά οι Γερμανοί στις καθυστερήσεις βρήκαν γκολ ισοφάρισης για το τελικό 1-1.

Μάλιστα σε συνδυασμό με τη νίκη της Ναντ επί της Καραμπάγκ με 2-1, οι Πειραιώτες αποκλείστηκαν και από τη συνέχεια του Conference League.

Οι «ερυθρόλευκοι» πραγματοποίησαν στο πρώτο ημίχρονο την καλύτερη εφετινή εμφάνισή τους, έχασαν ευκαιρίες για να προηγηθούν με διαφορά δύο τερμάτων και το πλήρωσαν στο τέλος, δεχόμενοι το γκολ της ισοφάρισης στις καθυστερήσεις την ώρα που οι Γάλλοι σκόραραν το δικό τους νικητήριο τέρμα στο «Μποζουάρ».

Europa League: Φράιμπουργκ-Ολυμπιακός 1-1

Φράιμπουργκ (Κρίστιαν Στράιχ): Φλέκεν, Κίμπλερ, Γκίντερ, Λάινχαρτ (77΄ Σιντίλια), Γκίντερ , Κεϊτέλ (63΄ Εγκεστάιν), Χέφλερ, Ντόαν (63΄ Βάισχοπτ), Γκρίφο , Γκρέγκοριτς (72΄ Πέτερσεν), Κιερέ (63΄ Γου).

Ολυμπιακός (Μίτσελ Γκονζάλεθ): Πασχαλάκης, Άβιλα, Ντόι, Μπα, Βρουσάι (82΄ Ρέτσος), Εμβιλά, Χουάνγκ, Γκ. Ροντρίγκες (39΄ Ρέαμπτσιουκ), Μασούρας (82΄ Βαλμπουενά), Μπιέλ (69΄ Κούντε), Ελ Αραμπί (82΄ Ουί Τζο).

Europa League: Tα σημερινά αποτελέσματα

• Αϊντχόφεν-Αρσεναλ 2-0 (56΄ Φέερμαν, 63΄ Ντε Γιονγκ)
  • Ζυρίχη-Μπόντο Γκλιμτ 2-1 (67΄ Μπορανιγιάσεβιτς, 90+4΄ Μαρκεζάνο – 45+1΄ Πελεγκρίνο)
  • ΑΕΚ Λάρνακας-Ντιναμό Κιέβου 3-3 (26΄, 72΄ Άλτμαν, 53΄ Λόπες – 45+1΄ Βάνατ, 82΄, 90+2΄ Γκάρμας)
  • Φενέρμπαχτσε-Ρεν 3-3 (42΄ Βαλένσια, 82΄ Ζάιτς, 88΄ Μορ – 5΄,30΄ Γκουϊρί, 16΄ Τεριέ)
  • Λουντογκόρετς-Μπέτις 0-1 (56΄ Φεκίρ)
  • Ελσίνκι-Ρόμα 1-2
  • Ουνιόν Βερ.-Μπράγκα 1-0 (68΄πεν. Νότσε)
  • Μάλμε-Σεντ Ζιλουάζ 0-2 (10΄ Τεουμά, 42΄ Αμανί)
  • Ομόνοια-Σοσιεδάδ 0-2
  • Μάντσεστερ Γ.-Σερίφ 3-0
  • Λάτσιο-Μίντιλαντ 2-1 (36΄ Μιλίνκοβις Σάβιτς, 58΄ Πέδρο – 8΄ Ίσακσεν)
  • Στουρμ Γκρατς-Φέγενορντ 1-0
  • Ναντ-Καραμπάχ 2-1
  • Φράιμπουργκ-Ολυμπιακός 1-1
  • Φερεντσβάρος-Μονακό 1-1
  • Ερυθρός Αστέρας-Τραμπζονσπόρ 2-1

Conference League: Τα σημερινά αποτελέσματα

• Φιορεντίνα-Μπασακσεχίρ  2-1 (26΄, 62΄ Γιόβιτς – 15΄ Άλεκσιτς)
  • Χαρτς-RFS  2-1
  • Άντερλεχτ-Στεάουα Βουκ.  2-2 (38΄ Βερσάερεν, 76΄ Φερτόνγκεν – 60΄ Κομπάνιο, 82΄ Ντάβα)
  • Γουέστ Χαμ-Σίλκεμποργκ 1-0
  • Βιγιαρεάλ-Χάποελ Μπεερ Σεβά 2-2 (57΄ Τσουκουέζε, 70 Ντανζούμα – 48΄ πέν. Χέμεντ, 79΄ Γιεχεσκέι)
  • Αούστρια Β.-Λεχ Πόζναν 1-1 (70΄ Κέλες – 48΄ Ίσακ)
  • Νις-Παρτίζαν 2-1 (29΄ Πέπε, 77΄ Λεμινά – 74΄ Γκόμες)