07:12
29/04/2024

07:12
29/04/2024

Europa League: Άφησαν ανοιχτούς (2-2) λογαριασμούς Μπαρτσελόνα και Μάντσεστερ, η Σάλτσμπουργκ κέρδισε τη Ρόμα – Τα αποτελέσματα

Φάση από το Μπαρτσελόνα - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ για το Europa League / Φωτογραφία: ΑΠΕ-ΜΠΕ

16.02.2023
21:41
Τελευταία ενημέρωση: 17/02/2023 • 0:07
Τα αποτελέσματα στο Europa League

Μπαρτσελόνα και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έμειναν στο 2-2 στο «Καμπ Νου», στο ματς της βραδιάς στο Europa League.

Στα υπόλοιπα ματς της βραδιάς η Σάλτσμπουργκ κέρδισε με 1-0 την Ρόμα, ο Άγιαξ έμεινε στο 0-0 με την Ουνιόν Βερολίνου και η Σαχτάρ επικράτησε με 2-1 της Ρέν.

Μπαρτσελόνα-Μάντεστερ Γιουνάιτεντ: Όλα τα γκολ… στο β’ ημίχρονο

Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο χωρίς γκολ, η Μπαρτσελόνα άνοιξε το σκορ με τον Αλόνσο στο 50′, για να ακολουθήσει η άμεση ανατροπή του σκορ από τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Ο Ράσφορντ ισοφάρισε στο 53′ και έξι λεπτά αργότερα ο Κούντε πέτυχε αυτογκόλ, “παγώνοντας” το Καμπ Νόου.

Η Μπαρτσελόνα προσπάθησε να αντιδράσει στη συνέχεια, βρήκε την ισοφάριση με το Ραφίνια στο 76′ και έχασε μεγάλες ευκαιρίες για να πάρει τελικά και τη νίκη, αλλά δεν κατάφερε να βρει ένα τρίτο γκολ και οι “κόκκινοι διάβολοι” πήραν μικρό προβάδισμα πρόκρισης στην επόμενη φάση του Europa League.

Europa League: Τα αποτελέσματα

• Μπαρτσελόνα-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 2-2
  • Σάλτσμπουργκ-Ρόμα 1-0
  • Άγιαξ-Ουνιόν Βερολίνου 0-0
  • Σαχτάρ-Ρεν 2-1