16:56
13/05/2024

16:56
13/05/2024

Διακόπηκε ο αγώνας Νίκη Βόλου – ΑΕΛ στο β’ ημίχρονο εξαιτίας επεισοδίων στις εξέδρες του γηπέδου

Επεισόδια στον ματς ΑΕΛ Νίκη Βόλου είχαν ως αποτέλεσμα να διακοπεί ο αγώνας/ Φωτογραφία: YouTube

07.04.2023
17:06
Τελευταία ενημέρωση: 08/04/2023 • 10:54
Διακόπηκε ο αγώνας της Super League 2 μετά από επεισόδια στις κερκίδες

Επεισόδια μεταξύ των οπαδών των δύο ομάδων της Super League 2 είχαν ως αποτέλεσμα να διακοπεί προσωρινά ο αγώνας μεταξύ της Νίκης Βόλου και της ΑΕΛ στο β’ ημίχρονο το απόγευμα της Παρασκευής (07/04).

Το παιχνίδι (με το σκορ στο 1-2 υπέρ της ΑΕΛ) ως τη στιγμή της διακοπής, σταμάτησε, στο 49ο λεπτό λόγω επεισοδίων μεταξύ των οπαδών των δύο ομάδων, που φαίνεται πως μετέφεραν την έριδα και εντός του αγωνιστικού χώρου.

Σύμφωνα με το τοπικό μέσο regista, οι οπαδοί των βυσσινί που βρέθηκαν στις κερκίδες του Πανθεσσαλικού ήρθαν σε σύγκρουση με τους οπαδούς της Νίκης με αποτέλεσμα το στάδιο της πόλης να μετατραπεί σε πεδίο μάχης.

Λίγη ώρα αργότερα και αφού τα πνεύματα δεν ηρεμούσαν, ανακοινώθηκε πως ο αγώνας της Super League 2 ματαιώθηκε οριστικά.