Προκριματικά Champions League: Ζωντανή με Μπακασέτα η Τραμπζονσπόρ, ανοιχτοί λογαριασμοί για Ρέιντζερς και Αϊντχόφεν (βίντεο)

23:55
Τελευταία ενημέρωση: 17/08/2022 • 15:09
Όσα έγιναν στις αποψινές αναμετρήσεις για τα προκριματικά του Champions League

Με τρεις αναμετρήσεις ξεκίνησε η φάση των πλέι οφ στα προκριματικά του Champions League.

Στην ελληνική μάχη της Δανίας, η Κοπεγχάγη των Ζέκα και Μάριου Οικονόμου κέρδισε με 2-1 την πρωταθλήτρια Τουρκίας Τραμπζονσπόρ των Τάσου Μπακασέτα και Μανώλη Σιώπη.

Η Κοπεγχάγη πήρε από νωρίς το προβάδισμα καθώς στο 9ο λεπτό ο Κλάεσον έκανε το 1-0 ενώ το 2-0 έκανε στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους ο Λεράγκερ.

Για την ομάδα της Τραπεζούντας μείωσε στο σκορ ο Τάσος Μπακασέτας στο 78ο λεπτό της αναμέτρησης.

Στην Γλασκώβη, η Ρέιντζερς αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με την Αϊντχόφεν.

Οι Ολλανδοί προηγήθηκαν με τον Σανγκαρέ στο 37ο λεπτό ενώ για τους Σκωτσέζους ισοφάρισε άμεσα σε 1-1 ο Τσόλακ.

Το τελικό 2-1 διαμόρφωσε ο Λόρενς στο 70ο λεπτό της αναμέτρησης.

Τέλος, στη Νορβηγία, η Μπόντο Γκλίμτ κέρδισε 1-0 την Ντιναμό Ζάγκρεμπ με γκολ του Πελεγκρίνο από το 37ο λεπτό της αναμέτρησης.

Τα αποτελέσματα των πλέι οφ του Champions League

• Κοπεγχάγη (Δανία) – Τραμπζονσπόρ (Τουρκία) 2-1 (9′ Κλάεσον, 48′ Λεράγκερ – 78′ Μπακασέτας)
  • Ρέιντζερς (Σκωτία) – Αϊντχόφεν (Ολλανδία) 2-2 (40′ Τσόλακ, 70′ Λόρενς – 37′ Σανγκαρέ, 78′ Ομπίσπο)
  • Μπόντο Γκλιμτ (Νορβηγία) – Ντιναμό Ζάγκρεμπ (Κροατία) 1-0 (37′ Πελεγκρίνο)