00:37
14/05/2024
Search

NEWSLETTER

Champions League: Η Σοσιεδάδ «καθάρισε» (3-1) την Μπενφίκα – Μοιρασιά για Νάπολι (1-1) και Ουνιόν Βερολίνου

Η Ρεάλ Σοσιεδάδ κέρδισε την Μπενφίκα για το Champions League / Φωτογραφία: ΕΡΑ

08.11.2023
21:53
Τελευταία ενημέρωση: 09/11/2023 • 13:54
Όσα έγιναν στα δυο πρώτα ματς του Champions League την Τετάρτη

Με δυο αναμετρήσεις συνεχίστηκε η 4η αγωνιστική των ομίλων του Champions League.

Στην Ισπανία, η Ρεάλ Σοσιεδάδ κέρδισε εύκολα την Μπενφίκα με 3-1, σε ένα ματς που ουσιαστικά είχε κριθεί από το 21ο λεπτό όταν οι γηπεδούχοι είχαν πετύχει και τα τρία γκολ τους.

Μάλιστα, είχαν την ευκαιρία να δώσουν ακόμα μεγαλύτερες διαστάσεις στη νίκη τους αλλά στο 29ο λεπτό ο Μέντεζ έχασε πέναλτι. Η Μπενφίκα το μόνο που κατόρθωσε ήταν να μειώσει στο τελικό 3-1, λίγο μετά την έναρξη του β’ ημιχρόνου.

Στο άλλο παιχνίδι της βραδιάς, η Νάπολι φιλοξένησε στο «Ντιέγκο Αρμάντο Μαραντόνα» την Ουνιόν Βερολίνου με τις δυο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με σκορ 1-1.

Champions League: Τα σημερινά αποτελέσματα

• Σοσιεδάδ-Μπενφίκα 3-1 (6′ Μερίνο, 11′ Ογιαρθάμπαλ, 21′ Μπαρενετσέα – 49′ Ράφα Σίλβα)
  • Νάπολι-Ουνιόν Βερολίνου 1-1 (39′ Πολιτάνο – 52′ Φοφανά)