12:33
11/05/2024

12:33
11/05/2024

Προκριματικά Champions League: Προβάδισμα πρόκρισης για Μπενφίκα και Μακάμπι Χάιφα, στο μηδέν Καραμπάγκ και Βικτόρια Πλζεν (βίντεο)

Στιγμιότυπο από το Ντιναμό Κιέβου-Μπενφίκα / Φωτογραφία: ΕΡΑ

17.08.2022
23:54
Τελευταία ενημέρωση: 18/08/2022 • 10:35
Όσα έγιναν στις αποψινές αναμετρήσεις για τα προκριματικά του Champions League

Με τρεις αναμετρήσεις συνεχίστηκε η φάση των πλέι οφ στα προκριματικά του Champions League.

Στην ουδέτερη Πολωνία, η Ντιναμό Κιέβου αντιμετώπισε την Μπενφίκα, με τους Πορτογάλους να παίρνουν την νίκη-μισή πρόκριση με 2-0.

Το σκορ άνοιξε ο Ζιλμπέρτο στο 9ο λεπτό ενώ το δεύτερο γκολ των «Λουζιτανών» πέτυχε ο Ράμος στο 37ο λεπτό.

Στο Ισραήλ έγινε τρομερό παιχνίδι ανάμεσα σε Μακάμπι Χάιφα και Ερυθρό Αστέρα, με διπλή ανατροπή και τους γηπεδούχους να πανηγυρίζουν τη νίκη με 3-2.

Η Μακάμπι προηγήθηκε με 1-0, είδε τους Σέρβους να γυρνάνε το ματς σε 1-2 αλλά έκανε ανατροπή στην ανατροπή και πήρε τη νίκη με 3-2.

Στο ματς που προηγήθηκε χρονικά, η Καραμπάγκ φιλοξένησε την Βικτόρια Πλζεν, με τις δυο ομάδες να μένουν ισόπαλες χωρίς σκορ.

Τα αποτελέσματα των πλέι οφ του Champions League

• Ντιναμό Κιέβου (Ουκρανία) – Μπενφίκα (Πορτογαλία) 0-2 (9′ Ζιλμπέρτο, 37′ Ράμος)
  • Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ) – Ερυθρός Αστέρας (Σερβία) 3-2 (18′, 51′ Πιερό, 61′ Σερί – 27′ Πέσιτς, 40′ Κάνγκα)
  • Καραμπάγκ (Αζερμπαϊτζάν) – Βικτόρια Πλζεν (Τσεχία) 0-0