16:43
16/05/2024
Search

NEWSLETTER

Challenge Cup βόλεϊ: Ο Ολυμπιακός πέτυχε άθλο και πέρασε στον τελικό – Νίκησε τον ΠΑΟ με 1-3 σετ και τον κέρδισε και στο χρυσό σετ!

Ο Ολυμπιακός κέρδισε στην έδρα του ΠΑΟ στο βόλεϊ /Φωτογραφία: Eurokinissi

16.02.2023
17:01
Τελευταία ενημέρωση: 16/02/2023 • 17:18
Θρίαμβο πέτυχε ο Ολυμπιακός στο άδειο κλειστό του Άγιου Θωμά

Ο Ολυμπιακός είναι στον μεγάλο τελικό του Challenge Cup κερδίζοντας τον ΠΑΟ στο άδειο κλειστό του Αγίου Θωμά, με 1-3 σετ, αλλά και στο χρυσό σετ που έδωσε την πρόκριση.

Να θυμίσουμε ότι στο πρώτο ματς είχε νικήσει ο Παναθηναϊκός μέσα στο κλειστό στου Ρέντη με 1-3 σετ και σήμερα είχαμε μία τρομερή ανατροπή, μία ημέρα μετά τα επεισόδια οπαδών του ΠΑΟ με την Αστυνομία.

Ο Ολυμπιακός, θα αντιμετωπίσει την Μακάμπι Τελ Αβίβ σε διπλούς τελικούς (8/3 και 15/3).

Οι φιλοξενούμενοι με μεγάλους πρωταγωνιστές τους Στερν-Ιντάλγκο που έπιασαν υψηλά στάνταρ απόδοσης κατάφεραν να φτάσουν σε μια μεγάλη νίκη με επική ανατροπή με τέσσερα κερδισμένα σετ την ώρα που ο Παναθηναϊκός βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 20-19 στο δεύτερο σετ αλλά κάπου εκεί ο Ολυμπιακός βγήκε μπροστά και κατάφερε να πάρει τη νίκη.