NBA: «Αυτοκτονία» (126-128) και αποκλεισμός-σοκ των Μπακς από τους Χιτ (βίντεο)

Ο Γιάννης μετά την ήττα των Μπακς / Φωτογραφία: Glomex

27.04.2023
08:01
Τελευταία ενημέρωση: 27/04/2023 • 17:00
Οι Μπακς αποκλείστηκαν πρόωρα από τα φετινά playoffs του NBA

Απίστευτη αυτοκτονία των Μιλγουόκι Μπακς που «λύγισαν» στην παράταση από τους Μαϊάμι Χιτ (128-126), γνωρίζοντας οδυνηρό αποκλεισμό από τον πρώτο γύρο των playoffs!

Τα «Ελάφια» κρατούσαν τη νίκη στην κανονική διάρκεια, όμως ο αδιανόητος Τζίμι Μπάτλερ έστειλε το ματς στην παράταση, με τους Μπακς να δέχονται 32 πόντους στη τέταρτη περίοδο (16-32 το επί μέρους), γνωρίζοντας αποκλεισμό-σοκ από τον πρώτο γύρο των playoffs, παρά τους 38 πόντους του Γιάννη Αντετοκούνμπο.

Ο Έλληνας σούπερ σταρ ολοκλήρωσε την αναμέτρηση έχοντας 38 πόντους, 17 ριμπάουντ και 3 ασίστ σε 36 λεπτά συμμετοχής, με 12/22 δίποντα και 9/19 βολές, με τον εκπληκτικό Κρις Μίντλετον να είναι ο x-factor για τους Μπακς με 30 πόντους, 6 ριμπάουντ και 5 ασίστ, έχοντας 4/9 τρίποντα.

Για τους Χιτ ηγήθηκε για ακόμη ένα ματς ο διαστημικός Τζίμι Μπατλερ, που «σκότωσε» ξανά την άμυνα των Μπακς με 42 πόντους, έχοντας στο ενεργητικό του 8 ριμπάουντ και 4 ασίστ, με τον Μπαμ Αντεμπάγιο να ακολουθεί σε απόδοση έχοντας 20 πόντους, 9 ριμπάουντ και 10 ασίστ.