17:09
18/04/2024

17:09
18/04/2024

Απίστευτο περιστατικό στην Αίγυπτο: Διαιτητής συμβουλεύτηκε το βίντεο που έβγαλε φίλαθλος με το κινητό του για να ελέγξει φάση (βίντεο)

Διαιτητής συμβουλεύτηκε το βίντεο που έβγαλε φίλαθλος με το κινητό του για να ελέγξει φάση / Φωτογραφία: Τwitter

19.03.2023
23:05
Τελευταία ενημέρωση: 20/03/2023 • 12:14
Ο διαιτητής συμβουλεύτηκε βίντεο που έβγαλε οπαδός

Απίστευτο περιστατικό στην Αίγυπτο, κατά τη διάρκεια της αναμέτρησης ανάμεσα στη Σουέζ και την Αλ Νασρ για τη δεύτερη ποδοσφαιρική κατηγορία. Το βίντεο από κινητό οπαδού βοήθησε τον διαιτητή να ακυρώσει το γκολ που σημειώθηκε.

Το κινητό του οπαδού χρησιμοποιήθηκε σαν VAR και βοήθησε τον διαιτητή, Μοχάμεντ Φαρούκ, να ακυρώσει το γκολ που σημειώθηκε στο 90′.

Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 2-2 στο 90′, με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται για οφσάιντ. Χωρίς να έχει τη βοήθεια του VAR, o Μοχάμεντ Φαρούκ αποφάσισε να ελέγξει την φάση μέσω video που τράβηξε με το κινητό οπαδός από τις εξέδρες και τελικά ακύρωσε την ισοφάριση.

Για την… ιστορία, η αναμέτρηση έληξε 3-1 υπέρ της Σουέζ (πέτυχε και τρίτο τέρμα στα 15 λεπτά καθυστερήσεων που έδωσε ο διαιτητής).

Ο διαιτητής είχε… δύσκολη ημέρα, αφού υπήρξαν μεγάλες αντιδράσεις για την ακύρωση του γκολ των γηπεδούχων, με αποτέλεσμα να χρειαστεί να αποχωρήσει από το γήπεδο υπό τη συνοδεία αστυνομίας.