02:59
20/09/2024

02:59
20/09/2024

Super League: Ο Παναθηναϊκός σώθηκε στο 90′, ισοπαλία 2-2 με την Athens Kallithea στη Λεωφόρο!

Φάση από το Παναθηναϊκός-Athens Kallithea για τη Super League / Φωτογραφία: EUROKINISSI

01.09.2024
23:58
Τελευταία ενημέρωση: 03/09/2024 • 15:34

Recently updated on September 3rd, 2024 at 03:34 pm

Ματσάρα έγινε στη Λεωφόρο στο παιχνίδι που έδωσαν Athens Kallithea και Παναθηναϊκός!

Το παιχνίδι της 3ης αγωνιστικής της Super League έληξε ισόπαλο 2-2, με τους νεοφώτιστους να δίνουν τεράστια μάχη και τους πράσινους να σώζουν στο φινάλε τον βαθμό.

Η Athens Kallithea ήταν επικίνδυνη από τα πρώτα λεπτά και στο 28ο λεπτό πήρε το προβάδισμα με τον Τιέρι Μουτίνιο. Οι πράσινοι απάντησαν άμεσα με τον Τζούριτσιτς στο 32′.

Η Athens Kallithea ωστόσο συνέχιζε να είναι απειλητική και στο 80ο λεπτό πήρε εκ νέου το προβάδισμα με τον Ματιέ Βαλμπουενά, ο οποίος έκανε και το ντεμπούτο του. Ο Παναθηναϊκός στο 90+2′ κατάφερε να σώσει τον βαθμό με γκολ του Τετέ, μετά από υπέροχο γύρισμα του Πελίστρι.

Ο Παναθηναϊκός γλίτωσε την δεύτερη ήττα στο πρωτάθλημα και με την ισοπαλία αυτή έφτασε τους τέσσερις βαθμούς. Από την άλλη η Athens Kallithea, η οποία έπαιξε εκπληκτικά, δεν κατάφερε να πανηγυρίσει την πρώτη της νίκη και έχει δύο πόντους.