20:42
22/09/2024
Search

NEWSLETTER

Super League: Ο Παναθηναϊκός σώθηκε από τον Τζούρισιτς, δύσκολη νίκη (3-1) επί του Πανσερραϊκού

Ο Παναθηναϊκός κέρδισε τον Πανσερραϊκό / Φωτογραφία: EUROKINISSI

22.09.2024
20:01
Τελευταία ενημέρωση: 22/09/2024 • 20:27
Πήρε το τρίποντο ο Παναθηναϊκός

Ο Παναθηναϊκός επέστρεψε στις νίκες στη Super League, καθώς επικράτησε 3-1 του Πανσερραϊκού στο ΟΑΚΑ για την πέμπτη αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Ο Τετέ άνοιξε το σκορ στο δέκατο λεπτό μετά από γύρισμα του Μλαντένοβιτς μέσα από τη μικρή περιοχή, με τον Κουτσογούλα να μην μπορεί να απομακρύνει την μπάλα. Ο Πανσερραϊκός απάντησε πέντε λεπτά μετά με τον Μπετανκόρ. Ο Φαρές με γλυκιά σέντρα από τα αριστερά βρήκε τον Ισπανό φορ κι αυτός με ωραία καρφωτή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Οι πράσινοι πίεσαν στο δεύτερο μέρος για να βρουν τα γκολ της νίκες και τα πέτυχαν με τον Φίλιπ Τζούριτσιτς. Αρχικά στο 81′ ο Σέρβος με ωραίο πλασέ από το ημικύκλιο της περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, με τον Στάικο να βάζει την κόντρα και να κάνει πιο δύσκολη τη φάση για τον Γκουγκεσασβίλι.

Το κερασάκι στην τούρτα μπήκε στο 89′ με τον Σέρβο επιθετικό να σκοράρει με ένα υπέροχο γκολ από μακρινή απόσταση, το οποίο δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο τερματοφύλακα.