22:50
06/10/2024

22:50
06/10/2024

Super League: Ισόπαλο χωρίς σκορ (0-0) το μεγάλο ντέρμπι Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός!

Φάση από το Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός για τη Super League / Φωτογραφία: EUROKINISSI

06.10.2024
22:27
Τελευταία ενημέρωση: 06/10/2024 • 22:50
Χωρίς νικητή το μεγάλο ντέρμπι της Super League

Σε ένα χορταστικό παιχνίδι με 33 τελικές προσπάθειες (17-16), όπου κάθε ομάδα είχε την υπεροχή από ένα ημίχρονο, Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός έμειναν στο ισόπαλο 0-0 για τη Super League.

Αποτέλεσμα που αφήνει δυσαρεστημένους τους «πράσινους» που ήταν κυρίαρχοι στο πρώτο μέρος, έχασαν σημαντικές ευκαιρίες και έμειναν 7 βαθμούς μακριά από την κορυφή του πρωταθλήματος της Super League, μετά και τη νίκη του ΠΑΟΚ στη Λιβαδειά.

Από την πλευρά του, ο Ολυμπιακός ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή του στο δεύτερο ημίχρονο, διάστημα κατά το οποίο είχε σπουδαίες φάσεις για να σκοράρει κι έχασε την ευκαιρία να βρεθεί στην πρώτη θέση μαζί με τον Δικέφαλο του Βορρά.

Στα δυσάρεστα του συναρπαστικού ντέρμπι, ο τραυματισμός του Φώτη Ιωαννίδη, ο οποίος αποχώρησε με θλάση στον προσαγωγό και θα χάσει τα ματς της Εθνικής Ελλάδας.