19:35
30/06/2024
Search

NEWSLETTER

Ο Ολυμπιακός στέφθηκε Πρωταθλητής Ελλάδας για 14η φορά στο μπάσκετ – Εικόνες και βίντεο από τη φιέστα

Ο Ολυμπιακός στέφθηκε Πρωταθλητής Ελλάδας για 14η φορά στο μπάσκετ / Φωτογραφία: Eurokinissi

17.06.2023
22:27
Τελευταία ενημέρωση: 18/06/2023 • 14:47
O Ολυμπιακός έκανε τη φιέστα για να γιορτάσει την κατάκτηση του πρωταθλήματος στο μπάσκετ

Για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά και για 14η στην ιστορία του, ο Ολυμπιακός κατέκτησε το πρωτάθλημα μπάσκετ ανδρών.

Πριν από λίγη ώρα ο Κώστας Παπανικολάου σήκωσε στον αέρα του ΣΕΦ μπροστά σε 15.000 θεατές και εν μέσω αποθέωσης την κούπα και έδωσε το σύνθημα για την φιέστα.

Ο Ολυμπιακός στέφθηκε Πρωταθλητής Ελλάδας για 14η φορά στο μπάσκετ

Λίγο προτού ξεκινήσουν τα πανηγύρια ο εκ των προέδρων της ΚΑΕ Παναγιώτης Αγγελόπουλος ανακοίνωσε ότι ο Ολυμπιακός θα αποκτήσει το ΣΕΦ!

Ο Ολυμπιακός κέρδισε σε μια σεζόν το πρωτάθλημα, το κύπελλο αλλά και το Σούπερ Καπ στην Ελλάδα.

Παράλληλα έφτασε στον τελικό της Euroleague και έχασε στο φινάλε το τρόπαιο από τη Ρεάλ Μαδρίτης στο Κάουνας.

Οι «ερυθρόλευκοι» θυμίζουμε  έφτασαν στο 2-1 στους τελικούς του πρωταθλήματος και πήραν και το 4ο παιχνίδι στο ΟΑΚΑ το οποίο διεκόπηκε στο 3ο δεκάλεπτο λόγω επεισοδίων και ρίψης αντικειμένων και καπνογόνων.