Θέλει δουλειά ο Ολυμπιακός – Ήττα με 3-1 από την Αρμίνια Μπίλεφελντ σε φιλικό

Στιγμιότυπο από το φιλικό του Ολυμπιακού με την Αρμίνια Μπίλεφελντ / Φωτογραφία: EUROKINISSI

21:49
Τελευταία ενημέρωση: 02/07/2022 • 9:49
Ο Ολυμπιακός έχασε από την Αρμίνια Μπίλεφελντ

Προβλημάτισε ο Ολυμπιακός που ηττήθηκε από την Αρμίνια Μπίλεφελντ σε φιλική αναμέτρηση

Η γερμανική ομάδα επικράτησε 3-1 των «ερυθρολεύκων», σκοράροντας με πανομοιότυπο τρόπο και τα τρία τέρματά της, πληγώνοντας την ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς στο αμυντικό τρανζίσιον.

Μοναδικός σκόρερ του Ολυμπιακού ήταν ο Τικίνιο με κεφαλιά στο 35’ έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, μειώνοντας προσωρινά σε 2-1.

Νωθρός ο Ολυμπιακός

Νωθρός και ασύνδετος παρουσιάστηκε ο Ολυμπιακός στο πρώτο ημίχρονο, καθώς εκτός από το ότι δεν μπορούσε να απειλήσει επιθετικά, ανασταλτικά ήταν επίσης προβληματικός αφού γινόταν με ευκολία το λάθος, τα μαρκαρίσματα χάνονταν και επιπλέον οι επιστροφές ήταν πολλές ανύπαρκτες. Με αυτό τον τρόπο άνοιξε το σκορ στο 7’…

Συγκεκριμένα, οι Γερμανοί βγήκαν στην αντεπίθεση και από φάση διαρκείας η μπάλα έφτασε στον Κλος, που με δυνατό σουτ δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει τον Κρίστινσον, με τον Ισλανδό να παίρνει τη… ρεβάνς στο 11’ λέγοντας «όχι» στον Σίντκλερ. Η Αρμίνια βρήκε όμως και δεύτερο γκολ, όταν στο 23’ ο Ρζατκόφσκι με υπέροχη προβολή από μπαλιά του Κλος διαμόρφωσε το 2-0, φάση που προήλθε και πάλι από ανισορροπία στην άμυνα του Ολυμπιακού.

Οι «ερυθρόλευκοι» κατάφεραν τελικά να βγάλουν μια αντίδραση και να μειώσουν στο 35’, όταν ο Τικίνιο πήδηξε πιο ψηλά από όλους σε εκτέλεση κόρνερ και με κεφαλιά μείωσε σε 2-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός όχι μόνο δεν ισοφάρισε, αλλά δέχθηκε και το 3-1 σε ακόμα μία αντεπίθεση, με τον Χακ να πλασάρει εύστοχα τον Κρίστινσον από πλάγια θέση.