16:53
07/09/2024
Search

NEWSLETTER

Ισόπαλος ο Ολυμπιακός απέναντι στη Σλάβια Πράγας – Εμεινε στο 1-1 στο 4ο φιλικό του στην Αυστρία

29.06.2022
20:52
Τελευταία ενημέρωση: 30/06/2022 • 8:48
Δεν νίκησε την Σλάβια Πράγας ο Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός αντιμετώπισε την Σλάβια Πράγας στο 4ο φιλικό του επί αυστριακού εδάφους με τις δυο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με 1-1.

Πήραν χρόνο οι Ζινκερνάγκελ, Αμπουμπακάρ Καμαρά στο ανεπίσημο ντεμπούτο τους, εξαιρετικός κάτω από τα δοκάρια ο Τζολάκης.

Προηγήθηκε με Ρέαμπτσιουκ ο Ολυμπιακός

Καλός ο ρυθμός στο πρώτο μέρος του παιχνιδιού, με τη πρώτη μεγάλη φάση να ανήκει στον Ολυμπιακό. Στο 15ο λεπτό ο Μασούρας έσπασε στον Αγκιμπού Καμαρά, αλλά εκείνος από πλεονεκτική θέση δεν μπόρεσε να σκοράρει.

Ο Άβιλα στο 22ο λεπτό έκανε μια φοβερή μπαλιά στον Ελ Αραμπί, εκείνος έδωσε στον Ρέαμπτσιουκ, αλλά ο Μολδαβός έστειλε την μπάλα άουτ. Στην συνέχεια ο αγώνας ήταν αρκετά ισορροπημένος, με την Σλάβια να έχει κάποιες καλές ευκαιρίες, αλλά η άμυνα των «ερυθρολεύκων» τις εξουδετέρωνε όλες.

Στο 32’ ο Μασούρας σκόραρε μετά από εκπληκτική μπαλιά του Ελ Αραμπί, αλλά υποδείχθηκε οφσάιντ και δύο λεπτά αργότερα ο Ρέαμπτσιουκ έκανε το 1-0, όταν το πλασέ του Κουντέ σταμάτησε στο δοκάρι, αλλά ο Μολδαβός πήρε το ριμπάουντ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Ισοφαρίστηκε από κόντρα

Η Σλάβια Πράγας απάντησε στο 43ο λεπτό με τον Ούσου, όταν μετά το σου που επιχείρησε η μπάλα κόντραρε στον Κούντε άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα του Τζολάκη. Μέχρι το τελευταίο σφύριγμα δεν άλλαξε κάτι και οι δυο ομάδες πήγαν ισόπαλες (1-1) στα αποδυτήρια.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν περισσότερο ισορροπημένο και οι πολλές αλλαγές που έκανε ο Πέδρο Μαρτίνς έριξαν κάπως τον ρυθμό στην συνέχεια, όπως ήταν λογικό.

Κάπως έτσι μέχρι το τελευταίο σφύριγμα δεν άλλαξε κάτι, με τον Ολυμπιακό να φεύγει ισόπαλος 1-1 κόντρα στην Σλάβια Πράγας, δείχνοντας σημάδια βελτίωσης.