21:51
28/09/2024

21:51
28/09/2024

Euro 2024: Η Ιταλία δεν πεθαίνει ποτέ, με γκολ στις καθυστερήσεις ισοφάρισε (1-1) και ξέρανε την Κροατία! (βίντεο)

H Ιταλία στους 16 του Euro 2024 / Φωτογραφία: ΑΠΕ

24.06.2024
23:58
Τελευταία ενημέρωση: 25/06/2024 • 8:36

Η Ιταλία βρέθηκε να χάνει μέχρι το 90+8′ μετά από ένα τρομερό γκολ του Μόντριτς αλλά ο Τζακάνι στην τελευταία επίθεση των Ιταλών με ένα γκολ ποίημα ισοφάρισε σε 1-1 και έδωσε την πρόκριση στην ομάδα του ενώ οι Κροάτες αν και με λιγοστές ελπίδες θα περιμένουν να δουν μήπως είναι μια από τις καλύτερες τρίτες ομάδες του Euro 2024.

Χάρη στο ιστορικό τέρμα του Λούκα Μόντριτς στο 55ο λεπτό, δευτερόλεπτα αφότου ο 38χρονος αρχηγός της Χρβάτσκα είχε αστοχήσει σε πέναλτι, η Κροατία κρατούσε τη νίκη και την πρόκριση μέχρι και το 90+8′, γνωρίζοντας βαρύ και οδυνηρό φινάλε…

Πλέον, η ομάδα του Ζλάτκο Ντάλιτς τερμάτισε στην 3η θέση του ομίλου με 2 βαθμούς και θα περιμένει σε… αναμμένα κάρβουνα την έκβαση των υπόλοιπων γκρουπ για να μάθει αν θα είναι μία από τις τέσσερις καλύτερες τρίτες ομάδες που θα πάρουν το εισιτήριο για τα νοκ άουτ. Πάντως, οι πιθανότητες δεν είναι υπέρ της…