01:13
09/07/2024

01:13
09/07/2024

Euro 2024: Η Ισπανία έκανε «κηδεία» στην οικοδέσποινα Γερμανία – Νίκη στην παράταση (2-1) και πρόκριση στα ημιτελικά!

Στα ημιτελικά του Euro 2024 η Ισπανία

05.07.2024
21:37
Τελευταία ενημέρωση: 06/07/2024 • 22:56

Recently updated on July 6th, 2024 at 10:56 pm

Επτάψυχη Ισπανία, ξέρανε στο 120’ τη Γερμανία και έφυγε για τα ημιτελικά του Euro 2024!

Η ομάδα του Ντε Λα Φουέντε παρότι γνώρισε την ψυχρολουσία με το γκολ του Βιρτς στο 89’, το οποίο έστειλε το ματς στην παράταση, δεν μάσησε και με τέρμα του Μερίνο στο φινάλε του έξτρα ημιώρου έκανε «κηδεία» στους Γερμανούς (2-1).

Φωνάζει ότι πάει για κούπα η «φούρια ρόχα», η οποία έδειξε ότι ακόμα και όταν μπήκαν οι «αναπληρωματικοί» και έχασε σε θέμα ποιότητας, είχε πλάνο και προσήλωση στο παιχνίδι της και πήρε σπουδαία πρόκριση στους «4» του Euro.

Μεγάλο ματς από τον Όλμο ο οποίος άνοιξε το σκορ στο 51’ και έφτιαξε το 2-1 στο 120’, χάνουν τον ημιτελικό λόγω καρτών οι Λε Νορμάν, Καρβαχάλ και Μοράτα.

Με τον νικητή του Γαλλία-Πορτογαλία θα παίξει στην επόμενη φάση η Ισπανία.