23:57
19/09/2024

23:57
19/09/2024

Champions League: Η Μονακό λύγισε (2-1) την Μπαρτσελόνα – Νίκη στο τέλος (2-1) για την Ατλέτικο κόντρα στη Λειψία, χωρίς νικητή (0-0) το Αταλάντα-Άρσεναλ

Η Μονακό κέρδισε την Μπαρτσελόνα για το Champions League

19.09.2024
23:57
Τελευταία ενημέρωση: 19/09/2024 • 23:57
Όσα έγιναν στα βραδινά παιχνίδια του Champions League

Με τέσσερις αναμετρήσεις ολοκληρώθηκε η τρίτη μέρα της 1ης αγωνιστικής στη νέα εποχή του Champions League.

Στο Πριγκιπάτο, η Μονακό στην επιστροφή της στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση, εκμεταλλεύτηκε την αποβολή του Γκαρσία στο 13ο λεπτό και πήρε σπουδαία νίκη με 2-1 επί της Μπαρτσελόνα.

Πολύ σημαντική νίκη για την Ατλέτικο Μαδρίτης στο μεγάλο ματς με τη Λειψία στην Ισπανία καθώς η ομάδα του Σιμεόνε με γκολ του Χοσέ Μαρία Χιμένεθ στο 90ο λεπτό κέρδισε με 2-1.

Ισόπαλο χωρίς τέρματα (0-0) έληξε το πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι της Αταλάντα με την Άρσεναλ στο Μπέργκαμο, με τους Ιταλούς να χάνουν πέναλτι με τον Ρετέγκι.

Τέλος, στη Γαλλία, η πρωτάρα Μπρεστ ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις της στο Champions League κι έγραψε ιστορία καθώς πέτυχε την πρώτη της νίκη, με 2-1 κόντρα στη Στουρμ Γκρατς.

Champions League: Τα σημερινά αποτελέσματα

• Φέγενορντ-Λεβερκούζεν 0-4
  • Ερυθρός Αστέρας-Μπενφίκα 1-2
  • Αταλάντα-Άρσεναλ 0-0
  • Ατλέτικο Μαδρίτης-Λειψία 2-1
  • Μονακό-Μπαρτσελόνα 2-1
  • Μπρεστ-Στουρμ Γκρατς 2-1