02:48
08/09/2024

02:48
08/09/2024

ΑΤP 500 – Ακαπούλκο: Ο Τσιτσιπάς κέρδισε εύκολα με 2-0 σετ τον Γουλφ και πέρασε στα προημιτελικά

O Στέφανος Τσιτσιπάς / Φωτογραφία: Twitter

24.02.2022
08:40
Τελευταία ενημέρωση: 24/02/2022 • 15:01
Ο Στέφανος Τσιτσιπάς «καθάρισε» με συνοπτικές διαδικασίες τον Τζέι Τζέι Γουλφ στο Ακαπούλκο και πέρασε στον τέταρτο φετινό του προημιτελικό!

Επιβλητική εμφάνιση πραγματοποίησε ο Στέφανος Τσιτσιπάς επί του Τζον Τζέφρι Γουλφ και πήρε την πλέον άνετη πρόκριση για τα προημιτελικού του τουρνουά στο Ακαπούλκο.

Ο Ελληνας πρωταθλητής ήταν καταιγιστικός έχασε μόλις ένα σετ  (6-1, 6-0)  και σε μόλις 47 λεπτά έκλεισε εισιτήριο για τους οκτώ καλύτερους. Αυτή μάλιστα, είναι η γρηγορότερη νίκη στην καριέρα του και η πρώτη φορά που χάνει μόλις ένα game σε αγώνα ATP.

Επόμενος αντίπαλος είναι ο Αμερικανός Μάρκος Γκίρον, Νο59 στην παγκόσμια κατάταξη.