18:17
06/10/2024

18:17
06/10/2024

Super League: Ο ΟΦΗ κέρδισε στις καθυστερήσεις (2-3) τον Πανσερραϊκό με γκολ του Φούντα!

Φάση από το Πανσερραϊκός-ΟΦΗ / Φωτογραφία: EUROKINISSI

06.10.2024
17:56
Τελευταία ενημέρωση: 06/10/2024 • 18:07
Τρίποντο στο τέλος για τον ΟΦΗ

Ο ΟΦΗ πήρε ένα ακόμα τρίποντο στο φετινό πρωτάθλημα, επικρατώντας 3-2 εκτός έδρας του Πανσερραϊκού σε ένα ματς με μεγάλες συγκινήσεις.

Οι γηπεδούχοι επέστρεψαν στο πρώτο μέρος από το 0-2, ωστόσο ο Φούντας στο 89ο λεπτό έδωσε τη νίκη στους Κρητικούς με πέναλτι.

Πρωταγωνιστής για τον ΟΦΗ, ωστόσο, ήταν ο Τιάγκο Νους, ο οποίος έδωσε την ασίστ για το 0-1, πέτυχε το 0-2, ενώ κέρδισε το πέναλτι με το οποίο σκόραρε στο τέλος η ομάδας του.

Πανσερραϊκός-ΟΦΗ 2-3

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Χουάν Φεράντο): Γκουγκεσασβίλι, Δεληγιαννίδης (90΄ Χατζηστραβός), Μπέργκστρομ (81΄ Καρασαλίδης), Ντάβιντσον, Φάρες, Στάικος, Λιάσος (64΄ Ζελέν), Χαντάκιας (64΄ Ουαγκέ), Τέρζιτς (46΄ Ντέλετιτς), Τόμας, Μπετανκόρ.

ΟΦΗ (Τραϊανός Δέλλας): Χριστογεώργος, Μαρινάκης, Χατζηθεοδωρίδης, Μπρεσάν, Λαμπρόπουλος, Μπάκιτς (73΄ Φούντας), Μπαΐνοβιτς, Καραχάλιος (73΄ Αποστολάκης), Νους, Σενγκέλια (+90΄ Σίλβα), Σαλσίδο (87΄ Γιουνγκ).