20:08
29/09/2024

20:08
29/09/2024

Super League: Σπουδαίος Παναιτωλικός, κέρδισε με ανατροπή (1-2) τον ΟΦΗ στο Ηράκλειο!

Ο Παναιτωλικός κέρδισε τον ΟΦΗ / Φωτογραφία: EUROKINISSI

29.09.2024
19:35
Τελευταία ενημέρωση: 29/09/2024 • 19:35
Σημαντικό τρίποντο πήρε ο Παναιτωλικός

Το μαγικό γκολ του Μπαϊνοβιτς δεν αρκούσε στον ΟΦΗ, που είδε τον Παναιτωλικό να του… κλέβει τη νίκη (1-2) με ανατροπή και αυτογκόλ στο 82ο λεπτό.

Μετά τον Ολυμπιακό ο Παναιτωλικός έκανε τη ζημιά και στον ΟΦΗ, τον οποίο κέρδισε στην έδρα του με σκορ 1-2, παρά το γεγονός πως έχανε μέχρι το 65ο λεπτό με 1-0.

Ο Στάγιτς αρχικά ισοφάρισε σε 1-1 με τον Χριστόπουλο στο 82ο με αυτογκολ να χαρίζει επί της ουσίας τη νίκη στην ομάδα του Αγρινίου.

Αυτό ήταν το τέταρτο σερί παιχνίδι που η ομάδα του Γιάννη Πετράκη παρέμεινε αήττητη στο πρωτάθλημα, φτάνοντας τους έξι βαθμούς, πανηγυρίζοντας παράλληλα την πρώτη εκτός έδρας νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

Αντίθετα, ο ΟΦΗ, παρά το γεγονός πως προηγήθηκε στο σκορ, δεν ήταν καλός με αποτέλεσμα να μην καταφέρει στο τέλος να πάρει ούτε τον βαθμό της ισοπαλίας.

ΟΦΗ (Τραϊανός Δέλλας): Χριστογεώργος, Γκονζάλες (84′ Μαρινάκης), Χατζηθεοδωρίδης, Χριστόπουλος, Λαμπρόπουλος, Κουτεντάκης (70′ Αποστολάκης), Μπαΐνοβιτς (84′ Ριέρα), Φούντας (67′ Μπάκιτς), Νους, Σενγκέλια, Γιουνγκ (67′ Σαλτσέδο).

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιάννης Πετράκης): Τσάβες, Σιέλης, Παντελάκης, Στάγιτς, Μαυρίας, Σίλβα, Πέρες (69′ Λουίς), Μπουζούκης (46′ Ρόα), Λιάβας, Ντίας (78′ Νικολάου), Λομονάκο (69′ Μαϊντέβατς).