Super League: Μοιρασιά στην Τρίπολη (1-1) για Αστέρα και Λεβαδειακό

Φάση από το Αστέρας Τρίπολης-Λεβαδειακός για τη Super League / Φωτογραφία: EUROKINISSI

28.09.2024
22:00
Τελευταία ενημέρωση: 28/09/2024 • 22:07
Χωρίς νικητή η αναμέτρηση της Super League

Σε ένα ματς με διττή φύση, ο Αστέρας Τρίπολης AKTOR και ο Λεβαδειακός έμειναν στο 1-1 για την 6η αγωνιστική της Super League.

Το ματς είχε ξέφρενο ρυθμό στο δεύτερο μέρος όμως τα γκολ ήρθαν στο φτωχό από άποψη ευκαιριών και θεάματος πρώτο ημίχρονο.

Οι Βοιωτοί άνοιξαν το σκορ στο 8′ με το αυτογκόλ του Αλάγκμπε έπειτα από σουτ του Μπάλζι ενώ οι Αρκάδες απάντησαν στο 43′ με κοντινή κεφαλιά του Καλτσά από σέντρα του Χουχούμη.

Στο δεύτερο μέρος, όπου οι δύο ομάδες πήγαιναν συνεχώς το παιχνίδι από τη μια εστία στην άλλη, το VAR πρωταγωνίστησε αφού πήρε πίσω πέναλτι υπέρ του Αστέρα Τρίπολης AKTOR και λίγα λεπτά μετά υπέδειξε την εσχάτη των ποινών για τον Λεβαδειακό. Ο Νίκος Παπαδόπουλος όμως απέκρουσε την εκτέλεση του Γιαννιώτα κρατώντας όρθιους τους γηπεδούχους.

Παρά τις καλές στιγμές που δημιούργησαν, Αστέρας και Λεβαδειακός δεν κατάφεραν να βρουν κάποια καλή τελική και έτσι έμειναν στο 1-1 παίρνοντας από έναν βαθμό.