Super League: Κακός ο Ολυμπιακός, έχασε (2-1) από τον Άρη στη Θεσσαλονίκη!

Ο Ολυμπιακός έχασε από τον Άρη / Φωτογραφία: EUROKINISSI

21.09.2024
22:02
Τελευταία ενημέρωση: 21/09/2024 • 22:12
Ηττήθηκε στη Θεσσαλονίκη ο Ολυμπιακός

Ο Άρης πανηγύρισε μεγάλη νίκη στο Κλεάνθης Βικελίδης, ο Ολυμπιακός προβλημάτισε ξανά.

Οι κίτρινοι επικράτησαν 2-1 των ερυθρόλευκων για την 5η αγωνιστική της Super League, φτάνοντας τους οκτώ βαθμούς, με τους Πειραιώτες να μένουν στους δέκα πόντους και να πέφτουν από την κορυφή.

Ο Μάνου Γκαρθία άνοιξε το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό, ενώ ο Λορέν Μορόν κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του στο 41ο λεπτό. Οι ερυθρόλευκοι δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν εγκαίρως και να ξαναμπούν στο παιχνίδι, με την άμυνα του Άρη να χάνει ελάχιστες φορές την συγκέντρωσή της. Στο 90+6′ ο Ελ Κααμπί μείωσε, αλλά δεν υπήρχε το χρονικό περιθώριο.

Ο Ολυμπιακός τώρα στρέφεται στο ματς κόντρα στη Λιόν για το Europa League (26/9, 22:00), ενώ την 6η αγωνιστική κοντράρεται με τον Ατρόμητο στο Καραϊσκάκης (29/9, 19:00). Ο Άρης από την πλευρά του φιλοξενείται από τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης (29/9, 20:30).